Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

İnce’de fizik iyi, kimya bozuk!

Gündem , 12 Ağustos 2020 Çarşamba, 09:00

CHP erken kalkanın genel başkan adayı olduğu bir parti olduğu için birkaç kez aday olan Muharrem İnce’nin etiketi kıdemli genel başkan adayı değildir.

İnce’de fizik iyi, kimya bozuk!
Muharrem Hoca Türk siyasi tarihine kaybeden Cumhurbaşkanı adayı olarak yazılmaz çünkü aynı seçim bin kere seçim olsa bininde de Recep Tayyip Erdoğan kazanır. O “adam kazandı” kelamı ile anılacaktır.

Hatta CHP’nin İstanbul Belediye Başkan adayı Muharrem İnce olsaydı onu da kaybederdi.

Sen çok mu iyi biliyorsun diyenlere hiç bilmiyorum ama çok iyi izliyorum derim.

Muharrem Hoca’nın dili Recep Tayyip Erdoğan’ın dilinin kötü kopyasıdır ve her zaman kopya değil asıllar kazanır.

Ekrem İmamoğlu’na İstanbul’u kazandıran sıra dışı ve Ak Parti’nin öngöremediği yeni bir dil kullanmasıdır.

Bence bu da CHP’nin kadrolarının bulabileceği bir yöntem değildir.

Gelelim Muharrem Hoca’ya

Kurultay’da içilen çayların bardakları soğumadan kaybedenler kulübünün feryatları başladı. Önce Genel Başkanlığa adayım deyip üç beş imza bulamayan kefaller, ardından kendisini MKYK ve PM de göremeyen lapinler peş peşe seçim galibiyetine hasret, kıdemli mağlup Kılıçdaroğlu’na salvo atmaya başladılar.

Bunların içinde Muharrem Hocanın olmamasını garipsemiştim ama kimyasının bozuk halini gecikmeden gösteriverdi.

Fizik bilimi maddenin görünümü, potansiyeli ve durumu ile ilgilenir ama kimya maddenin özünü inceler ve özellikle reaksiyon bilimidir. Bu bağlamda siyasete yakın olan kimyadır. Kimyası zayıf olandan iyi siyasetçi olmaz.

Muharrem Hoca Kurultay’da aday bile olmadan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 31 olan oyunu, yüzde 51 e çıkarmak için bir hareket başlatıyor.

Kimine göre parti kuruyor ve buna en çok Ak Parti destek veriyor.

Bu ancak kimyası bozuk adamların işidir ve fizikçi Muharrem’e yakışır.

Kaybetmeye ve birbirinizi yemeye doyamadığınız siyaseti buruşturup kenara koyduğunuz Çelebi teğmen ve onun gibiler bırakın artık.

Muharrem Hoca!

Meral Akşener’in durumuna bakarak kendine bir yol haritası çizme hayal kırıklığı yaşarsın.

O istifa ettiğinde partilileri kapısının önünde yattılar, sizin geleneğinizde ise dün seçilene bugün istifa et diyorlar.

Hele Baykal tarafından kutsandıysan tarlan yedi bayram yağmur yüzü görmez ama Baykal önümüzdeki seçimlerin iki dönemini garanti altına alır.

CHP’nin ekseninin kaydığını ve iktidar diye bir hedefinin olmadığını Baykal dönemi dahil olmak üzere yıllar önce söyleyen birisi olarak ‘adam kazandı’ yerine ona mücadelesinde yeni bir motto diliyorum.