Bursa
Parçalı Bulutlu
18.8°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

İnce’nin arkasında kim var ?

Bursa , 08 Eylül 2020 Salı, 14:11

İnce’nin arkasında kim var ?
İnce’nin fıtratında var olan süfli kimliği açığa çıkınca palayı eline alan “sözde gazeteci, itibar suikastçısı, çakma haberci, otopark gazetecisi” sıfatlarla vurup ardından “arkasında kim var?” sorusunu sormalarına şaşıyorum.

Sanki bilmiyorlarmış gibi...

Bir otopark görevlisini birkaç yılda şantajcı medya canavarı haline getirenlerin kimler olduğunu bilmiyor gibi yapmak ayıp olmuyor mu?

Her şeyden önce altını özenle çizmek istediğim şey bir otopark görevlisinin bu hale gelmesinin sorumlularını alt alta yazarsak Necmi İnce çok aşağılarda yer alır.

Her şeyden önce medya etiğini hiçe sayıp sırf para almak için ona ekranlarını açarak dilediği gibi programları yaptıran televizyonları (hangisi değil hepsi)  bilmeyen var mı?

Sadece kendilerinin izlediği programlar için ona avuç dolusu para veren milletvekillerini, belediye başkanlarını, siyasi parti temsilcilerini, STK başkanlarını, resmi kurum temsilcilerini ne çabuk unuttuk.

Bursa gazete meslek kuruluşları (BGC – ÇGD) onu üye yapmadığı için üç beş kişi ile kendisi için Bağımsız Gazeteciler Derneği kurup ben başkan oldum protokolde otururum dedirten ve oturtan kimlerdir?

İnce’yi basın toplantılarına davet eden kurumlar ve P&R şirketleri, onun toplantı sonrası gazete abone ve reklam pazarlığı yapacağını bilmiyor muydunuz?

"Ne haber  Necmi’ cim ?" diyerek ona yanı başında yer açan anasının, danasının medyalarını hepimiz biliyoruz.

Necmi İnce kendi nevi şahsına münhasır bir kişiliktir. Para ve güç kazanma yolunda atacağı adımlarda ahlaki, mesleki kriterler değil, İnce kriterleri geçerlidir.

Bir kurumun otopark görevlisinin onca basın emekçisinin arasından Banker Yalçın gibi yükselmesini hayretle izlerken koruduğum mesafemi “ Başörtüsü olmayan kadın perdesiz ev gibidir ” yazdıktan sonra selamımdan düşürdüm ve bunu kendisine de söyledim.

Bir zamanlar Bursa Milletvekili iken onu kıymetlisi yaparak yanı başında oturtan ve sürekli onun üzerinden Bursa medyasına ayar veren Bülent Arınç’ ı listenin tepesine koymazsak haksızlık ederiz. Bir daha o sahnelere tanık olmamak için Bülent Arınç toplantılarına katılmıyordum.

İçinde emek olan ve promilsiz her türlü medya ürününü saygı duyarak takip ederken,  korkulan, nefret edilen, sallanmayan değil, çekinilen, saygı duyulan ve dikkate alınan bir yolda yürümeye devam edenlere selam ediyorum.