Bursa
Çok Bulutlu
10.8°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

İnegöl Belediye Başkanı Taban’dan itfaiyeye ziyaret

Bursa , 01 Ekim 2020 Perşembe, 10:25

Bursa’da İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Durmuş ile birlikte İtfaiyecilik Haftası kapsamında Bursa Büyükşehir Belediyesi İnegöl İtfaiye Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

İnegöl Belediye Başkanı Taban’dan itfaiyeye ziyaret
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, beraberindeki AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Durmuş, meclis üyeleri ve parti yöneticileriyle birlikte Türkiye’de her yıl 25 Eylül-1 Ekim tarihleri aralığında kutlanan İtfaiyecilik Haftası kapsamında Bursa Büyükşehir Belediyesi İnegöl İtfaiye Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

 

Türkiye’de ilk yangın söndürme örgütü 25 Ekim 1714 yılında Dergah-ı Ali Tulumbacı Ocağı olarak kuruldu. Cumhuriyet dönemiyle birlikte yangın söndürme görevi 25 Eylül 1923 tarihinde belediye hizmeti olarak kabul edildi.

Aynı zamanda bu yıl kuruluşunun 306’ncı yılını kutlayan İtfaiye Teşkilatının İtfaiyecilik Haftasını kutlayan Başkan Taban, itfaiye erlerine tatlı ikramında bulundu. Çarşamba günü 15.00’da İtfaiye Müdürlüğü binasında gerçekleşen ziyarette, İnegöl İtfaiyesi Müdürü Adnan Aydın ile personeli tarafından karşılanan Başkan Taban, İnegöl’deki yangınlarla ilgili de bilgiler aldı.