Bursa
Çok Bulutlu
13.3°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

İnegöl Belediyesi'nden hastaneye 30 kişilik araç tahsisi

Bursa , 05 Ağustos 2020 Çarşamba, 15:22

BURSA'da İnegöl Belediyesi, ilçede koronavirüs vakalarının artması nedeniyle hastaların nakli için İnegöl Devlet Hastanesi bünyesinde kullanılmak üzere 30 kişilik araç tahsis etti.

İnegöl Belediyesi'nden hastaneye 30 kişilik araç tahsisi
İnegöl’de koronavirüs vakalarında son dönemlerde yaşanan artış dikkat çekerken, İnegöl Devlet Hastanesi'nde de bu anlamda bir yoğunluk oluştu. Özellikle pozitif vakaların karantina süreçleriyle ilgili evlerine nakli ve taburcu olduktan sonraki nakilleriyle ilgili araç yetersizliği nedeniyle, Devlet Hastanesi yönetimi İnegöl Belediyesi’nden araç tahsisi talebinde bulundu.

30 KİŞİLİK ARAÇ TAHSİS EDİLDİ

Belediye Başkanı Alper Taban’ın onayı ile 30 kişilik bir araç, İnegöl Devlet Hastanesinde testleri pozitif çıkan vakaların nakilleriyle ilgili kullanılmak üzere tahsis edildi.

Vakaların artması ve araç tahsisi konusunda açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban, “Üzülerek ifade ediyorum ki son dönemlerde ülkemizde olduğu gibi şehrimizde de vaka sayılarında artış söz konusu. Her fırsatta maske, mesafe ve hijyen konusuna dikkat çekiyoruz. Ancak şuan için kuralların dışında, bireysel olarak alınan tedbirlerin yeterli olmadığını görüyoruz. Vaka sayılarındaki artış Devlet Hastanesinde de yoğunluğu arttırdı. Özellikle pozitif vakaların nakilleriyle ilgili araç konusundaki ihtiyacın bizlere iletilmesi üzerine, 30 kişilik bir araç tahsis ettik” dedi.