Bursa
Çok Bulutlu
20.1°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

İnegöl'de gündem İklim Değişikliği Eylem Planı

Bursa , 08 Mart 2021 Pazartesi, 13:54

Bursa'da İnegöl Belediyesi, bir süre önce çalışmalarına başladığı İklim Değişikliği Eylem Planını kapsamında farklı kurumlardan temsilcinin katılımıyla eğitim düzenledi.

İnegöl'de gündem  İklim Değişikliği Eylem Planı

Son yıllarda Dünyada da sıkça dile getirilmeye başlayan İklim Değişikliği Eylem Planı için İnegöl Belediyesi de harekete geçmişti. Belediye Başkanı Alper Taban'ın talimatlarıyla bir süre önce Uludağ Üniversitesinden Prof. Dr. Sıddık Cindoruk'un öncülüğünde başlayan çalışmalara, şehrin tüm dinamikleriyle katılım sağlaması adına Ocak ayında İklim Değişikliği Eylem Planı tanıtım toplantısı düzenlendi. Bursa ve İnegöl düzeyinde konuyla ilgili tüm paydaşların katıldığı toplantı sonrası, bugün de yine farklı kurumlardan temsilcinin yer aldığı İklim Değişi Eylem Planı eğitimi yapıldı.

Beşinci Mevsim Kültür Merkezinde yapılan eğitimde, Belediye Başkan Yardımcıları Rıdvan Kocaağa ile Fevzi Dülger de hazır bulundu. Uludağ Üniversitesinden Prof. Dr. Sıddık Cindoruk'un verdiği eğitimde, iklim değişikliklerine ve İnegöl'de buna karşı neler yapılabileceğine yönelik bilgiler paylaşıldı.