Bursa
Parçalı Bulutlu
6.5°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

İnegöl'de sosyal mesafeli etkinlik

Bursa , 17 Temmuz 2020 Cuma, 15:06

BURSA'nın İnegöl Belediyesi, yeni normalleşme süreciyle beraber sosyal mesafeli ve maskeli kültür sanat etkinliklerini başlatıyor. İlki bu akşam yapılacak kültür sanat etkinliklerinin 1 aylık takvimi duyuruldu.

İnegöl'de sosyal mesafeli etkinlik
Yeni normalleşme süreciyle beraber İnegöl Belediyesi sosyal mesafeli ve maskeli kültür sanat etkinliklerinin startını veriyor. Bu akşam (17 Temmuz) ilk gösterinin yapılacağı etkinliklerin 1 aylık takvimi duyuruldu. Yetişkinler ve çocuklar için birbirinden eğlenceli 10 program, İnegöl Belediyesi tarafından ilçe halkıyla buluşturulacak.

SOSYAL MESAFE VE MASKE ÖNLEMİ

Etkinliklerin tamamı Hikmet Şahin Kültürparkı içi Açık Hava Gösteri Merkezinde (AMFİ) yapılacak. Tüm etkinlikler belirtilen günlerde 21.00’da başlayacak. Programlarda oturma düzeni sosyal mesafe kurallarına göre yapılacak ve maske kullanılması da zorunlu olacak. Giriş için ücretsiz biletler ise programlardan 2 saat önce Amfi Tiyatro girişinden alınacak.

TÜM İLÇE HALKIMIZI DAVET EDİYORUM

Belediye Başkanı Alper Taban, pandemi sürecinde kültür sanat etkinliklerinden mahrum kalan ilçe halkını yeniden birbirinden keyifli gösterilerle buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydederek; “Biliyoruz ki sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir. İlçemizde de belediyemiz organizasyonuyla düzenlediğimiz kültür sanat etkinliklerine ilgi oldukça fazlaydı. Ancak pandemi sürecinde vatandaşlarımız bu programlardan mahrum kaldı.

Yeni normalleşme süreciyle beraber bizler de güzel yaz akşamlarını Kültürpark içi Açık Hava Gösteri Merkezimizde düzenleyeceğimiz sosyal mesafe ve maskeli programlarımızla süsleyelim istedik. 17 Temmuz-16 Ağustos tarihleri arasında 1 aylık birbirinden keyifli 10 farklı programda beraber olacağız. Hem çocuklarımıza hem de yetişkinlerimize yönelik etkinliklerimiz inşallah devam edecek. Tüm ilçe halkımızı belirlenen kurallar çerçevesinde etkinliklerimize katılmaya davet ediyorum” dedi.