Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

İnegöl'de uyuşturucuya 5 gözaltı

Bursa , 13 Aralık 2020 Pazar, 10:52

Bursa'nın İnegöl ilçesinde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 241 gram metanfetamin ele geçirildi, 5 şüpheli kişi alındı. Şüphelilere sokağa çıkma yasağına uymadıkları gerekçesiyle toplam 15 bin 750 lira para cezası da uygulandı.

İnegöl'de uyuşturucuya 5 gözaltı

İnegöl Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, şüphe üzerine bir aracı takibe aldı. Bir süre devam eden takibin ardından araç durduruldu. Ekiplerce araçtaki 5 şüphelinin üzerlerinde yapılan aramada bir miktar uyuşturucu ele geçirildi. Bunun üzerine polis ekipleri soruşturmayı genişletti.

Şüphelilerin ev ve araçlarında yapılan aramalarda 241 gram metanfetamin maddesi, 1 hassas terazi, uyuşturucu paketlemede kullanılan boş kilitli poşet ve alimünyum folyalar, uyuşturucu ticaretinden kazanıldığı düşünülen 830 lira para, 2 ruhsatsız silah ve silaha ait 12 adet 9 mm mermi, 1 ruhsatsız pompalı tüfek ve tüfeğe ait 4 adet mermi ele geçirildi.

Şüpheliler H.B., Ö.B. A.Ş., Y.F. ve M.C.M. gözaltına alındı. Ayrıca Ö.B.'nin sahte kimlik kullandığı ve 7 farklı suçtan toplam 7 yıl 2 ay kesinleşmiş cezası olduğu tespit edildi.

Gözaltına alınan 5 kişiye sokağa çıkma yasağına uymadıkları gerekçesiyle toplam 15 bin 750 lira para cezası da uygulandı.