Bursa
Parçalı Bulutlu
19.8°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

İnegöl Kaymakamı Arslan'dan motosiklet sürücüsüne kask uyarısı

Bursa , 17 Mart 2021 Çarşamba, 15:22

Bursa'nın İnegöl ilçesinde koronavirüs denetimine katılan Kaymakam Eren Arslan, bir motosiklet sürücüsünü kask takması konusunda uyardı.

İnegöl Kaymakamı Arslan'dan motosiklet sürücüsüne kask uyarısı

İçişleri Bakanlığı'nca 81 il valiliğine gönderilen "Dinamik Denetim Modeli Faaliyetleri" konulu genelge doğrultusunda Bursa'nın İnegöl ilçesinde de koronavirüs denetimi gerçekleştirildi. Denetime Kaymakam Eren Arslan ve Belediye Başkanı Alper Taban katıldı. Yapılan denetimlerde esnaf ve vatandaşlara pandemi kuralları hatırlatıldı. Denetimlerin tüm hafta boyunca süreceğini belirten Kayakam Arslan, bir motosiklet sürücüsünü de kask takması konusunda uyardı.

"EVLERDE BULAŞ RİSKİ ARTIYOR"

Denetimin ardından açıklama yapan Kaymakam Eren Arslan, "İçişleri Bakanlığı'mızın genelgeleri doğrultusunda tüm ülkemizde eş zamanlı denetimler yapılıyor. Denetimler tüm hafta boyunca sürecek. Dinamik denetim dönemi dediğimiz bir dönemdeyiz. Bildiğiniz üzere illeri risk durumuna göre haritalandırdılar. İlimiz sarı renkli kategorideydi fakat vaka sayılarındaki artışla bu tekrar değerlendirilebilir. Bu yüzden her vatandaşımızın bireysel tedbir alması gerekiyor. Zorunlu olmadıkça dışarı çıkmaması gerekiyor. Temel ihtiyaçlarımızı karşıladıktan sonra aktivitelerden uzak durmalıyız. Evlerde bulaş riskinin arttığını, akraba ziyaretleri ve cenaze gibi durumlarda risk ortamlarının oluşabileceğini hatırlatmak isterim. Bunlardan kesinlikle kaçınmamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.