Bursa
Çok Bulutlu
14.2°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

İnegöl'ün damadı Asshidiqiy

Bursa , 08 Şubat 2021 Pazartesi, 17:33

Bursa'nın İnegöl ilçesinde yaşayan Edanur Yıldız, gittiği Endonezya'da hayat arkadaşını buldu. Muhammad Mutawalli Asshidiqiy ile evlenmek için ilk adımı atarak nişan yaptı.

İnegöl'ün damadı Asshidiqiy

İnegöl'de ikamet eden Edanur Yıldız, bundan 2,5 yıl önce bir program için Endonezya'ya gitti. Burada Muhammad Mutawalli Asshidiqiy isimli Endonezyalı gençle arkadaş oldu. Gençler 2,5 yıl boyunca sosyal medya üzerinde görüştü. Ardından genç çift evlilik kararı aldı. Yıldız'ın annesi kızına destek verirken babası önce karşı çıktı. Yapılan görüşmeler sonrası baba da evlilik olayına onay verdi. Bunun üzerine Endonezyalı damat Türkiye'ye geldi. Ancak salgın sebebiyle ailesi gelemedi. Yine sosyal medya üzerinden gençlerin nişanları yapıldı. Her ikisinin de mutlulukları gözlerine yansıdı.

RUH EŞİMİ BULDUM

Damat Muhammad Mutawalli Asshidiqiy ise, "Çok mutluyum ruh eşimle buluştuğum için. Burada yeni bir ailem oldu ve beni kabul ettikleri için onlara teşekkür ediyorum. Bu benim rüyamdı ve gerçek oldu. Ben Edanur'u çok seviyorum şimdi ben çok mutluyum çünkü ben geldim Türkiye'deyim. İlk zamanlarda ailem çok üzgündü ama biz yüzükleri takıp sözlendikten sonra ailem de çok mutlu oldu. Ailemi çok özledim umarım çok yakında Edanur ile birlikte oraya gideriz. Özellikle iskender kebap ile İnegöl köftesini çok beğeniyorum" diye konuştu.