Bursa
Çok Bulutlu
12.3°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

İnegölspor'da Kani Ademoğlu dönemi

Spor , 11 Ağustos 2020 Salı, 11:43

İnegölspor'da başkanlık için Kemal Aydın ile yarışan Kani Ademoğlu, seçimi kazanarak kulübün yeni başkanı oldu.

İnegölspor'da Kani Ademoğlu dönemi
TFF 2'nci Lig ekibi İnegölspor'un olağan kongresi yoğun katılımla gerçekleşti. Beşinci Mevsim Kültür ve Sanat Merkezi'nde pandemi kuralları çerçevesinde yapılan kongreye, İnegöl Kaymakamı Şükrü Görücü, Ak Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Durmuş, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yavuz Uğurdan, STK temsilcileri ve çok sayıda İnegölsporlu katıldı. Yapılan oylama sonucunda Kani Ademoğlu 154, Kemal Aydın ise 106 oy aldı. İki oy ise geçersiz sayıldı.

"BURADA KAYBEDEN OLMAYACAK"

Yönetim kurulu faaliyet raporu okunup ibraz edilerek başkan Münür Kanar dönemi aklandı. Kongrede konuşma yapan Kanar, "İnşallah böyle bir tabloyu ilerleyen yıllarda da yaşarız. Bugüne kadar kulüplerde başkan adayları yoktu. Bizler birleştik bütün olduk. İnegöl için ne yaparız, dedik. Herkes bize destek verdi. Bizler de onlara layık olabilmek için elimizden gelen gayreti gösterdik ama maalesef Antalya'da play-off maçında elendik. İnşallah bundan sonraki gelecek başkanımız bizlere aynı heyecanları yaşatır. Burada kaybeden olmayacak, kazanan ise İnegölspor olacak. Antalya'ya giderken 84 bin lira otel parası zor bulduk İTSO başkanımız sayesinde ama bizimle alay edenler oldu üzüldük. Bağış için açıklama yapan kurumların Manisa maçı için yapması daha güzel olurdu hem biz de maça adapte olurduk" dedi.

GELECEĞE IŞIK TUTMALI

İnegölspor’un ilçe için önemli bir değer olduğunu dile getiren İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban da, "Nasıl ki mobilyamız, tarımımız, köftemiz, sanayimiz ve insani değerlerimizi konuşuyorsak İnegölspor da şehrimizin önemli markası. Gönül ister ki takımımız daha üst liglerde oynasın. Bu neden olmasın, gerçekten de koordineli çalışılarak olabilir. Burada bence geçmişin parolalarını ve şifrelerini iyi çözmek gerekiyor. Geçmişteki başarılar geleceğe ışık tutar. Geçmişte birçok futbolcularımızı üst liglere transfer ettik. Bu söylediğimiz şeyleri başarabilmek için kenetlenmemiz gerekiyor. Biz seçilecek arkadaşlarımız için her türlü desteği vermeye hazırız" şeklinde konuştu.

'SEÇİLEN KULÜP BAŞKANI HERKESİN BAŞKANIDIR'

Bursa Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise "Benim özellikle İnegölspor ile alakalı birisi başkan olsun diye bir planım yoktur. Seçilen kulüp başkanı herkesin başkanıdır ve bizler de ona kanuni çerçevede destek vereceğiz. Bursaspor'da da bir kongre olacak ve orada da inşallah hayırlı bir sonuç olur. Birçok amatör kulüp var ve hepsinde emeğimiz ve katkımız var. Çünkü biz büyükşehir belediyesiyiz ve bir yerlere destek vermeye çalışıyoruz. Futbol dünyadaki en popüler spordur. İnşallah Bursa bu değerleri yükseğe taşır. Ben kulübe hizmet veren bütün başkanlara çok teşekkür ediyorum. Yeni İnegöl dediğimiz projede İnegölspor'a ait tesislerimizi bitirip İnegölspor'a teslim edeceğiz" dedi