Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

İngiliz medyasında gündem Düşes Kate

Dünya , 19 Nisan 2021 Pazartesi, 12:11

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in eşi Edinburgh Dükü Prens Philip defnedildi. Prens Philip için Kraliyet ailesinin resmi konutlarından olan Windsor Kalesi'nde cenaze töreni düzenlenirken Kraliçe II. Elizabeth'ten sonra en fazla konuşulanlardan birisi Cambridge Düşesi Kate oldu.

İngiliz medyasında gündem Düşes Kate

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in eşi Edinburgh Dükü Prens Philip defnedildi.

Prens Philip için Kraliyet ailesinin resmi konutlarından olan Windsor Kalesi'nde cenaze töreni düzenlendi.

Şapeldeki dini tören 15.00'da başlarken yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kısıtlamaları gereği içeri sadece 30 kişi alındı. Başbakan Boris Johnson da yerini bir Kraliyet ailesi üyesine verebilmek için törene katılmadı.

Törende Kraliçe'nin tek başına oturduğu kareler ise İngiliz ve dünya basınında en fazla konuşulan kareler arasında yerini aldı.

Kraliyet'teki görevlerinden ayrılan ve ailesiyle sorunları bulunduğu ifade edilen Prens Harry de törene katılmak için ABD'den geldi.

Ancak Prens Harry ve Meghan Markle'ın olay Oprah röportajı sonrası aralarının bozuk olduğu iddia edilen kardeşlerin arasında Prenses Anne'in oğlu Peter Phillips durdu.

Cenaze töreninde en çok Kraliçe ve Prens Philip konuşulmasına karşın dikkat çeken isimlerden biri de Prens William'ın eşi Cambridge Düşesi Kate'di.

Cambridge Düşesi'nin törendeki ılımlı ve destek dolu hareketleri İngiliz basınında "Çevresinde yaydığı güç ve enerji herkesi sarıyor. Törende sakin, kendine güvenen ve her zaman olduğu gibi kusursuz bir zarafetle süreci yönetti" denildi.

Düşesin, törende en üzgün görünen isimlerden kayınpederi Prens Charles'a destek verip sarıldığı görüntüler de ülkede en çok konuşulan anlar arasındaki yerini aldı.

İngiliz medyasına göre Prens Harry ve Meghan Markle'ın olay röportajında düğün öncesi Markle'ı ağlattığı iddialarına rağmen Kate Middleton, aralarının bozuk olduğu iddia edilen eşi Prens William ve Prens Harry arasında da arabulucu görevini üstlendi.

Middleton'ın kardeşler arasında uzlaşmacı görevini üstlenerek, tören sonrasında Prens Harry ve Prens William ile samimi sohbeti de gündem oldu.

İngiliz Daily Mail gazetesi, Düşes Kate'in davranışını 'Geleceğin kraliçesine yakışan asilllikte. Middleton, ailenin sırtını güvenle dayayabileceği güçlü bir kaya gibi' diyerek yorumladı.