Bursa
Çok Bulutlu
12.6°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Instagram'a Remix özelliği geliyor!

Teknoloji , 01 Nisan 2021 Perşembe, 09:16

TikTok ile popüler olan kısa video formatı neredeyse tüm sosyal medya uygulamalarında kullanılmaya başladı. Instagram daha önce TikTok'a alternatif olarak Reels özelliğini duyurmuştu. Instagram şimdi de Remix özelliği ile kullanıcılarının karşısına çıkacak. Peki, Instagram Remix nasıl kullanılır? Instagram Remix video yükleme nasıl yapılır?

Instagram'a Remix özelliği geliyor!

Instagram Reels için Remix özelliğini kullanıma sunduğunu açıkladı. Remix ile insanlar mevcut bir Reels videosuyla yan yana olacak şekilde kendi Reels videosunu oluşturabilecek.

INSTAGRAM REMİX ÖZELLİĞİ KULLANIMA SUNDU

Instagram, TikTok'un bir özelliğini daha kopyalıyor. Instagram'da kullanıcılar artık bir Reels'i yeniden düzenleyebilir, yani orijinal klibin yanına kendisine ait video yükleyebilirler. Bu özellik zaten, "düet" adıyla, genellikle TikTok'taki dans yarışmaları için oldukça popüler.

INSTAGRAM REMİX NASIL KULLANILIR?

Beğendiğiniz bir Reels videosu bulun

Üç nokta ikonundan menüye girin ve "Remix this Reel" seçeneğini tıklayın

Ekran bir tarafta orijinal Reels videosu olacak şekilde ikiye bölünecek, burada karşılıklı olarak kendi Reels videonuzu çekin

Kaydettikten sonra ses ayarlarını yapın

İstediğiniz düzenlemeleri yapın ve paylaşın

Bu yeni özellik ile birlikte sadece yeni yüklenen Reels videoları üzerinden Remix özelliği kullanılabilecek. Live Rooms, Hikayelerde anket ve soru, Artırılmış Gerçeklik gibi interaktif özelliklerin insanların Instagram deneyimlerinin önemli bir parçası olduğunu vurgulayan Instagram, Remix özelliği ile insanlara yeni trendler ve içerik üreticileriyle etkileşimde bulunmak ve yaratıcı içerikler üretmek için yeni yollar sunmayı amaçlıyor.