Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

İş adamı Olgun Aydın'ın Peker rahatsızlığı

Gündem , 09 Haziran 2021 Çarşamba, 23:47

İşadamı Olgun Aydın son günlerde bazı basın yayın organlarından ve internet sitelerinde adının Sedat Peker ile birlikte anılmasının rahatsızlığını yaşıyor.

İş adamı Olgun Aydın'ın Peker rahatsızlığı

Bir dönem Sedat Peker'in soy ismini alacak kadar kendisine yakın olan Olgun Aydın daha sonra ki süreçte ise Sedat Peker'den tamamen uzaklaşmış ve Peker soy ismimini de değiştirmişti.

13 yıldır Sedat Peker ile hiç bir şekilde en küçük bir irtibatı dahi olmadığını yaptığı kamuoyu açıklaması ile duyuran Olgun Aydın, şahsı adına Sedat Peker'le ilgili olarak gerçekçi olmayan iddialar ve haberler ile ilgili yayın yapan haber sitelerine karşı hukuki süreç başlatacaklarını ifade etti.

Olgun Aydın'ın Avukatı Zeynep Baturaygil tarafından yapılan açıklamada "Ülkemizdeki gelişen son olaylar ile ilgili olarak vekil edenimiz Olgun Aydın adına kamuoyunu bilgilendirme zarureti doğmuştur.

Son günlerde bazı basın yayın organlarından ve internet sitelerinde vekil edenimiz isminin Sedat Peker ile yan yana geçirildiğine şahit olmuştur. Bu durum vekil edenimizi derinden etkilemiştir.

Kamuoyunu yanlış algıya sebebiyet verecek bu haberlere itibar etmemesini vekil edenimiz adına rica ediyoruz. Ve söz konusu haberler ile alakalı hukuki sürecin başlatılacağını değerli kamuoyu ile paylaşıyoruz." ifadeleri yer aldı.

Bir dönem Giresunspor'un Başkanlığını yapan Olgun Aydın uzun yıllardır Makedonya Prva Liga (1. Lig) ekiplerinden FC Shkupi'nin Başkanlığını yapıyor. FC Shkupi ile önemli başarılara imza atan Olgun Aydın takımını UEFA Kupası'na taşımıştı. Olgun'un ayrıca kulübünde Türk teknik adamlara görev vermesi dikkat çekiyor.