Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

IŞİD yöneticisi saklandığı bazanın altında yakalandı

Asayiş , 16 Nisan 2021 Cuma, 13:56

Terör örgütü IŞİD'in Irak'ın Cezire bölgesindeki en yetkili üç örgüt yöneticisinden biri, Ankara'da saklandığı bir evde bazının altında yakalandı.

IŞİD yöneticisi saklandığı bazanın altında yakalandı

IŞİD terör örgütü içerisinde çatışma bölgelerinde silahlı faaliyet göstermiş şahısların tespitine yönelik Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı İstihbarat ve Terörle Mücadele şube müdürlüklerince oluşturulan özel ekip tarafından sürdürülen çalışmaların ardından sabah saatlerinde belirlenen adreslere eşzamanlı operasyon düzenlendi.

Üçü yabancı uyruklu toplam dört şüpheliye yönelik düzenlenen operasyonda üç şüpheli yakalandı. Operasyonda saklandığı ikamette baza içerisinde yakalanan S.K.'nın terör örgütünün bölgede hakim olduğu yıllarda Irak'ın Cezire vilayetindeki en yetkili üç örgüt yöneticisinden biri olduğu, örgüt içerisinde üst düzey emir olarak bilindiği belirlendi. Yapılan aramalarda ele geçirilen 18 bin 300 dolar ve 24 bin liraya el konuldu.

Operasyonda yakalanan şüphelilerden R.C.'nin ise 2014-2016 yılları arasında IŞİD içerisinde Sincar bölgesinde çatışmalara katıldığı ve silahlı faaliyet gösterirken hava saldırıları esnasında yaralandığı belirlendi.