Bursa
Hafif Sağanak Yağışl
13.5°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

İTSO Başkanı Uğurdağ: Mobilya sektöründe hammadde sıkıntısı yaşanıyor

Bursa , 24 Mart 2021 Çarşamba, 12:45

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yavuz Uğurdağ, mobilya sektöründe ham madde sıkıntısının yaşandığını söyledi. Başkan Uğurdağ, "Bazı firmalarımız bu nedenler üretimlerini kapatmak zorunda kaldı" dedi.

İTSO Başkanı Uğurdağ: Mobilya sektöründe hammadde sıkıntısı yaşanıyor

İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ, İnegöl'de ham madde sorunu yaşandığına işaret ederek, açıklamalarda bulundu. MDF, sunta, ayna, cam gibi yurtiçinden karşılanan ham maddelerin bulunmasına ilişkin, bir takım sıkıntıların olduğuna değinen Uğurdağ, "Üretici firmalarımız sanayicilerimiz ham madde bulamıyor. Başta MDF, sunta, cam olmak üzere hammadde bulmakta sıkıntılar yaşanıyor. Ürün temin etmekte sıkıntılar yaşıyoruz. Üretim yapamıyoruz, bazı firmalarımız ham madde eksikliğinden dolayı üretimlerini kapatmak zorunda kaldılar. Bunların hepsinin farkındayız. Şuan itibari ile sorunu çözmüş değiliz. Çözemediğimiz sorunu da kamuoyuna açıklayamıyoruz." dedi.

BAKANLAR UĞRAŞ VERİYOR

Bayilerde de sıkıntılar yaşandığını belirten Uğurdağ, "Şu ana kadar kamuoyuna açıklama yapmadım. Ama her gün onlarca telefon görüşmesi yapıyorum, şu an itibari ile sorun çözülmüş değil. Bunun çözülmesi için ham madde üreticileri, vekilimiz, bakanlarımız yoğun bir uğraş veriyorlar. Ham madde üreticilerimiz gerekirse ihracat yapmasınlar iç piyasaya ürün versinler. Ham maddeyi zamanında almış olsaydık mobilyada eksi 6 bir düşüş yaşamayacaktık. Herkesin tedbirli planlı gitmesinde fayda var." ifadelerini kullandı.