Bursa
Çok Bulutlu
16.9°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

İzmir'de enkazdan kurtarılma anları kamerada

Gündem , 30 Ekim 2020 Cuma, 17:06

Merkez üssü Ege Denizi'nin Seferihisar açıkları olan 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İzmir'in Bornova ilçesinde yıkılan bir binadan yaralılar çıkartıldı.

İzmir'de enkazdan kurtarılma anları kamerada
İzmir'in Bayraklı ilçesi 1593 Sokak'ta deprem nedeniyle yıkılan binanın enkazından 3 kişi yaralı kurtarıldı.


Enkazdan kurtarılan bir kadının kurtarılma anı vatandaşların cep telefonu kamerasına yansıdı.

Ekiplerin enkazdaki çalışmalarının sürdüğü bildirildi. Enkaz altından kurtarılan kişiler çevredeki hastanelere kaldırıldı.AFAD, belediye, itfaiye ve 112 Acil ekipleri yıkımın olduğu söylenen Bayraklı ilçesine yönlendirildi.

GÖRGÜ TANIĞI: SON ANDA KURTULDUK
CNN Türk yayınına katılan görgü tanığı Zeki Soysal, yaşadığı dehşet anlarını anlattı. Soysal, "Oğlumla birlikte son anda çıktık. Enkaz altında olanlar var" dedi.

Soysal'ın sözleri şöyle:"Bayraklı'da bizim binamız yıkıldı, işyerimdi. Son bir yaşlı bir kadını çıkardık enkazdan, kurtardık. Yandaki bina da yıkıldı, çalışma yapılıyor. Enkaz altında olanlar var. Oğlumla birlikte son anda çıktık. Ben adımımı son anda dışarı attım bina çatırdadı ve çöktü. 8 katlıydı binamız altta benim iş yerim vardı. Yanda çöken binada dairelerin hepsi doluydu."YÜKSEKTEN ATLAMA SONUCU YARALANANLAR OLDU
İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen 6.6 büyüklüğün6deki deprem sırasında bazı vatandaşların panik yapıp yüksekten atlama sonucu yaralandığı belirtildi. Yaralıların hastanelere tedaviye alındığı bildirildi.