Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

İzmir'de sele kapılan araçtaki 2 kişiden birinin cesedine ulaşıldı

Gündem , 14 Aralık 2020 Pazartesi, 11:51

İzmir'i vuran sağanak yağışın ardından oluşan selde, dereden geçmeye çalışan bir aracın sele kapılması sonucu araç içinde kaybolan 2 kişiden birinin cesedine ulaşıldı.

İzmir'de sele kapılan araçtaki 2 kişiden birinin cesedine ulaşıldı

Aşırı yağışların ardından İzmir'de yolları, evleri, iş yerlerini su bastı. Karabağlar semtinde yağışlar, bir inşaatın yanında bulunan yolda çökme yaşanmasına neden oldu. Çöken yolun yakınında bulunan 3 katlı bina tahliye edildi. Buca'da ise iki siteyi ayıran istinat duvarı, yağışlara dayanamadı. Park halinde bulunan 20 araç çöken duvarın altında kaldı. Hasar gören araçlarla ilgili tutanak tutuldu. Kullanılamaz durumdaki araçlar da çekici yardımıyla bulundukları alandan çıkarıldı.

Sağanak yağış Karşıyaka'da yolları göle çevirdi. Araçlar suya gömüldü. Vatandaşlar araçlarını kendi imkanlarıyla kurtarmaya çalıştı.

Menderes ilçesinde de dereden geçmeye çalışan hafif ticari aracın sel sularına kapılması sonucu araçtaki 5 kişiden 2'si kayboldu. Araçtan kurtulanların haber vermesi üzerine olay yerine gelen çok sayıda ekip ile arama kurtarma çalışması başlatıldı.

POLİS HELİKOPTERİNDEN TESPİT EDİLDİ

İzmir'in Menderes ilçesinde, dün saat 19.00 sıralarında, dere yatağından geçerken sel sularına kapılan hafif ticari araçtaki kayıp 2 kişiden ilk olarak, kaybolduktan 16,5 saat sonra Soner Uyar'ın (41) cansız bedeni bulundu. Uyar'ın cesedinin bulunmasından 1 saat sonra ise arama çalışmalarına havadan destek veren polis helikopteri, Mehmet Aslan'ın (35) cansız bedeninin bulunduğu yeri tespit etti. Aslan'ın cesedi, kayboldukları yere 6 kilometre mesafedeki Sarıçay Köprüsü yakınlarında, dalgıç polisler tarafından sudan çıkartıldı.

'KÖPRÜ YAPILMADIĞI İÇİN BABASIZ KALDIM'

Soner Uyar'ın oğlu Fikret Uyar (15), "Babam dün akşam saatlerinde evden çıktı. Saat 22.00 civarında mahalleden bir ağabeyim babamın kaza yaptığını söyledi. Sel sularında kaldığını öğrendiğimizde aradık ama bulamadık. Sonra acı haber geldi. Kimse benim gibi mağdur olmasın. Buraya köprü yapılmadığı için babasız kaldım" dedi.

DERE YATAĞINDAN GEÇERKEN FİKİR AYRILIĞINA DÜŞMÜŞLER

İzmir'in Menderes ilçesinde, dün saat 19.00 sıralarında dere yatağından geçerken sel sularına kapılan hafif ticari araçtaki Mehmet Aslan (35) ve Soner Uyar'ın (41) cansız bedenlerinin savcının olay yerindeki incelemesinin ardından otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu'na gönderileceği bildirildi. Öte yandan araçtaki 5 kişinin olay anında dere yatağından geçme konusunda fikir ayrılığına düştüğü öğrenildi. Aracın suya indikten hemen sonra stop ettiği ve devrilip sürüklendiği belirtildi.