Bursa
Çok Bulutlu
12.5°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

İznik doğal gazla buluştu

Bursa , 20 Ağustos 2020 Perşembe, 14:37

Türkiye’nin üçüncü büyük doğalgaz dağıtım şirketi Bursagaz, İznik ilçesinin Boyalıca Mahallesi’ne doğalgaz ulaştırmak için yaptığı altyapı çalışmalarını tamamladı.

İznik doğal gazla buluştu
Türkiye’nin en büyük doğrudan dış yatırımcısı Bursagaz, İznik’in Boyalıca Mahallesi’ni ekonomik, çevreci, konforlu ve güvenli yakıt doğal gaz ile buluşturdu. 12 milyon TL yatırım yaparak, mayıs ayında başladığı çalışmalar kapsamında 46 kilometre hat döşeyen Bursagaz, 20 Ağustos itibarıyla bölgeye doğal gaz vermeye başladı. Bursagaz, mahallede konumlanan yaklaşık 1.314 haneye ve 153 iş yerine doğal gaz ulaştırmayı hedefliyor. Doğal gaz kullanmak isteyenler PTT İznik şubesinden,ağustos ayının sonuna kadar da mahalle muhtarlığından başvuru formu doldurarak abone olabilecek.

'GURUR DUYUYORUZ'
Bursagaz Genel Müdürü Bora Çermikli, tamamladıkları yatırımlarla birlikte lisans alanlarının yüzde 98’ine doğal gaz arzı sunduklarını belirterek, bu kapsamda Boyalıca Mahallesi’ni doğal gaz ile buluşturdukları için duydukları memnuniyeti dile getirdi. Medeniyetler başkenti İznik’te 30 milyon TL’lik yatırımın ardından 2016 yılında ilk doğal gaz meşalesinin yakıldığını söyleyen Çermikli, “Bursa’nın açık hava müzesi olarak anılan İznik’in doğal gaz ile buluşması; bölgenin tarihi dokusu ve havasının korunması açısından çok önemliydi. Tarihe ve doğal güzelliklere zarar vermeden yürütülen İznik projemizin devamı niteliğinde olan Boyalıca Mahallesi’nin de doğal gaz ile buluşuyor olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Temiz enerjiyi kaliteli bir şekilde Bursa halkına ulaştıran şirketimiz, yeni bir bölgeye daha hizmet götürebilmenin gururunu yaşıyor” dedi.