Bursa
Parçalı Bulutlu
10.1°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

İznik Ticaret Odası'ndan öğrencilere tablet desteği

Bursa , 16 Ocak 2021 Cumartesi, 16:15

Bursa'da İznik Ticaret Odası (İTSO), TOBB tarafından başlatılan kampanya kapsamında, koronavirüs sürecinde uzaktan eğitim alan ancak bilgisayarı olmayan öğrencilere 158 adet klavyeli tablet hediye etti.

İznik Ticaret Odası'ndan öğrencilere tablet desteği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde başlatılan 'Küçük Parmaklar' tablet kampanyasına bir destek de İznik TSO'dan geldi. Kampanya kapsamında ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılacak 158 adet klavyeli tablet, İznik Ticaret ve Sanayi odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Dede, Meclis Başkanı Hüseyin Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri tarafından ilçe Kaymakamı Recai Karal ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammed Asil'e teslim edildi.

Teslim töreninde konuşan Dede, TOBB'un girişimleriyle başlatılan kampanyanın, ekonomik nedenlerle uzaktan eğitime erişemeyen, bilgisayarları olmayan çocuklara fırsat eşitliği sağlamak üzere atılmış güzel bir adım olduğunu belirterek, kampanyanın hayırlı olmasını diledi. Dede, bu sürece destek veren TOBB başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu'na, kampanyaya destek veren oda üyelerine ve İznik'teki sivil toplum kuruluşlarına teşekkür etti.

İznik TSO yönetimi, 158 adet tablet bilgisayar ile şu ana kadar İznik'te kampanyaya en yüksek desteği veren sivil toplum kuruluşu oldu.

Kaynak: DHA