Bursa
Parçalı Bulutlu
10.7°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

'James Bond' Pierce Brosnan evini satışa çıkarıyor

Magazin , 30 Eylül 2020 Çarşamba, 10:42

Pierce Brosnan, rol aldığı 1997 yapımı 'James Bond' filminden esintiler taşıyan evini 100 milyon dolara (780 milyon TL) satışa çıkardı.

'James Bond' Pierce Brosnan evini satışa çıkarıyor
James Bond hayranları şimdi göz alıcı bir 007 hatıra parçası satın alma şansına sahip. Ünlü aktör Pierce Brosnan, Malibu’daki evini 780 milyon TL'ye satışa çıkardı.
Pierce Brosnan, 2000 yılında aslında iki farklı yapıdan oluşan bu kompleksin arsalarından birini 5.1 milyon dolara, diğerini de 2.25 milyon dolara satın almıştı.

DOKUZ YATAK ODASI
Okyanusun hemen kıyısında yer alan mülk çok geniş bir arazi üzerine kurulu. Komplekste yer alan iki ayrı binada toplam dokuz yatak odası ve 14 banyo bulunuyor.

Mülkün arazisinde bazıları açık havada olmak üzere yedi tane şömine bulunuyor. Brosnan ile eşinin satışa çıkardığı bu mülkler aynı zamanda çevre dostu.

Brosnan'ın satışa çıkardığı mülkün yüzme havuzunda ise tuzlu su bulunuyor. Havuzun çevresinde 20 kişilik bir oturma alanı ve bir de bar bulunuyor.

Satış gerçekleştiğinde Brosnan'ın kasasına hatırı sayılır miktarda para girmesine neden olacak mülkün kendine özel sinema salonu, müzik odası, spor salonu ve spa'sı da bulunuyor.

Mülkün hem bahçesinde hem de teraslarında çok sayıda oturma alanı da mevcut. Güneydoğu Asya mimarisinden esinlenen ve tasarımı da ona göre yapılan bu kompleksin esin kaynağı 1997 tarihli James Bond filmi Tomorrow Never Dies.

Brosnan'ın bu göz kamaştırıcı kompleksi inşa ettirmesi 10 yıl sürdü. 67 yaşındaki Pierce Brosnan ile 56 yaşındaki Keely Shaye Smith, bir dönem Hawai'de yaşadılar. Şimdi satışa çıkardıkları bu mülkün inşası ise onlar için bir hayalin gerçekleşmesiydi.