Bursa
Çok Bulutlu
14.5°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Jest var, futbol yok!

Bursaspor , 18 Temmuz 2020 Cumartesi, 20:13

Bursaspor, play- off grubu öncesinde son lig maçını şampiyon Hatayspor ile yapacak.

Jest var, futbol yok!
Yeşil-beyazlılarda teknik direktör İrfan Buz futbolda gerçekleşmesi çok zor olan matematik hesaplarını bir kenara bırakmış ve bu sezon fazla oynama şansı bulamayan isimlerden kurulu bir kadro ile maça çıktı.

Bursaspor’un ağır toplarının dinlendirildiği haftada son haftaların formda isimleri Burak Altıparmak ile Burak Kapacak yedek kulübesinde. Ekol Göz Menemenspor maçından sadece Aykut, Seleznov ile Recep sahada. Diğerleri ise kadroda yok.

Yeşil beyazlılarda kaleci Emrullah Şalk bu sezon ilk kez ilk on birde sahada yer almış olacak.

Maç başlarken Bursaspor’dan tarihi bir jest geldi.

Tüm kadro ellerinde karanfillerle Hataysporlu futbolcuları beklediler. Sonrasın da ise şampiyon takımın futbolcularını başarılarından ötürü karanfil vererek kutladılar. Bu jest gerçekten Türkiye’de büyük yankı bulacaktır.

Tabii güzellikleri görmek isteyenlere.

Görmek istemeyenler yine başka işlerle uğrayacaklardır.

Helal olsun Bursaspor demekten başka bir şey gelmiyor aklıma.

Aşı sıcak altında oynanan maça iyi başlayan şampiyon Hatayspor oldu. Kaleci Emrullah iki kritik kurtarış yaptı 7 dakika içerisinde. Sonrasında ise öyle komik bir gol yendi ki şaşırmadım desem yalan söylerim.

Soldan Furkan’ın yapığı orta. İsmail önündeki topu dokunsa korner o dışarı çıksın diye bekledi. Caner topu İsmail’den söküp aldı, Gökhan ise güzel vurdu ve Emrullah’ı mağlup etti 19. dakikada.

Orta alanda şekillenen oyunda yine Mesut ile başlayan Hatay atağı, Buğra’nın şutunda Cüneyt’in ayağına çarpan top kaleci Emrullah’ı şaşırtınca fark ikiye çıktı.

İlk 45 dakikada futbol adına hiçb.ir şey oynamadı Bursaspor. Seleznov mindere çıkan yalancı pehlivan gibi sahada dolaşıp duruyor. Oyuna hiçbir katkısı yok. Genç Ali Akman’ın çabası ise gol getirmekten çok uzaktı.

Gerçekten ilk yarıdaki bu oyun Süper Lig’de şampiyon olmuş bir Bursaspor’a hiç mi hiç yakışmadı. Ben bu Bursaspor’u izlerken utançtan yerin dibine girdim.

İKİNCİ YARI TOPARLANDI

Bu rezil futbol sonrasında teknik direktör İrfan Buz kadroda değişikliğe gitti. Vasatın üzerine çıkamayan İsmail Çokçalış, Emirhan Aldoğan ve Yevgen Seleznov’un yerlerine Tayfur Bingöl, Burak Kapacak ve Kubulay Kanatsızkuş dahil oldu.

Bu üç değişiklik takımın havasını olduğu gibi değiştiriverdi. Oyun adeta Hatayspor’un yarı alına yıkıldı.  65. dakikada Kubilay Kanatsızkuş’a ceza alanı içerisinde Soner’in tekmesi açık penaltıydı. Ancak sabıkalı hakem Kutluhan Bilgiç pozisyonu devam ettirdi.

Bursaspor’un baskısı Tayfur ile farkı bire indirdi. Ama santro sonrası Selim Ilgaz’ın golü maçın skorunu belirledi.

Maçın özeti Bursaspor ikinci yarıdaki kadrosuyla maça çıkmış olsaydı ben inanıyorum ki istediği bir puanı alır ve Adana Demirspor ile eşleşmezdi. Bence bu eşleme tam bir strateji hatası oldu.

Bunun en büyük nedeni ise Bursaspor’un sahipsiz ve desteksiz, Adana Demirspor’un ise hem siyasi maddi maddi destekli olmasıydı. Tamam bu maçlarda VAR sistemi olacak ama bu bir çözüm olur mu bilemiyorum.