Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Johnson uyardı: "Salgını ciddiye alın"

Dünya , 23 Eylül 2020 Çarşamba, 00:36

İngiltere Başbakanı, halkın salgına karşı alınan önlemleri ciddiye almalarını istedi

Johnson uyardı: "Salgını ciddiye alın"
İngiltere Başbakanı Boris Johnson, halktan, yeni tip corona virüs  salgınına karşı alınan önlemleri ciddiye almalarını istedi.

Johnson, salgına karşı ülke genelinde alınan yeni önlemlere ilişkin yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında, önlemlerle halkın özgürlüğünü kısıtlamayı istemediğini ve bu konuda isteksiz olduğunu ancak salgına karşı tedbirsiz olunduğu takdirde de çok ciddi sonuçlarla karşılaşılacağını söyledi.

Ülkede alınacak ikinci bir ulusal karantina kararının yalnızca halkın geçim kaynaklarına tehdit oluşturmayacağını aktaran Johnson, aynı zamanda toplumsal ilişkilerinde ciddi zarar görebileceğine dikkati çekti.

Johnson, alınan yeni önlemler kapsamında, perşembe gününden itibaren tüm bar ve restoranların sadece masalara hizmet vereceğini ve bu yerlerin saat 22.00'de kapanacağını, maske takma zorunluluğunun ise perakende mağazaları, taksiler ve konaklama sektörü için de geçerli olacağını ve pazartesiden itibaren düğün törenlerine katılacak kişi sayısının 30'dan 15'e düşürüleceğini duyurdu.