Bursa
Çok Bulutlu
12.9°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Jürgen Klopp: Çılgınca hatalar yaptık

Spor , 17 Mart 2021 Çarşamba, 16:51

Alman menajer, Liverpool'un İngiltere Premier Lig'i ilk dört sırada bitirme ve Şampiyonlar Ligi'ne katılım hakkı elde etme ihtimali hakkında konuştu.

Jürgen Klopp: Çılgınca hatalar yaptık

Liverpool Menajeri Jürgen Klopp, bu sezon 'çılgınca' hatalar yaptıklarını ve bu hataların, Liverpool'un sezonu ilk 4'te bitirmesini neredeyse imkânsız hale getirdiğini söyledi.

Kırmızılar, geçen sezon Premier Lig'de 30 yıllık şampiyonluk hasretini sonlandırdı fakat bu sezon ligde işler pek yolunda gitmiyor. Şu anki konumlarına bakarsak, ligi ilk 4 sırada bitirip Şampiyonlar Ligi bileti alma ihtimalleri de çok fazla değil.

Sezon başından beri yaşanan sakatlıklar, takımı oldukça olumsuz etkiledi. Kilit adamların sahalardan uzak kalması, oyun kalitesini doğal olarak düşürdü.

Problemler bununla da bitmedi. Birçok maçta oyunun iki yönünde de yapılan bireysel hatalar, takımın puanlarını bir hayli eksiltti. Alman Menajer, bu durumda gerçekçi bir tavır takınıyor ve işlerinin kolay olmadığını söylüyor.

Alman gazetesi SportBild'in editörü olan Lothar Matthaus'a konuşan Klopp, bireysel hatalara vurgu yaptı:

"Rakiplerin bize karşı genellikle çok fazla şansa ihtiyacı yok çünkü büyük hatalar yapıyoruz. 'Komedi' olarak tanımlanabilecek, çılgınca hatalar yapıyoruz.

Diğer yandan pek çok pozisyona giriyoruz. Gol beklentisinde hâlâ Premier Lig'de Manchester City'den sonra ikinci sıradayız, ancak attığımız gollere bakarsak, bu rakamlardan çok uzaktayız. Bu sorun, sezon başından bu yana devam ediyor."

Klopp, Şampiyonlar Ligi'ne katılmaları ihtimalini ise şu sözlerle değerlendirdi:

"İyimser olmayı seviyorum, ancak ligde sahip olduğumuz yere bakarsak Şampiyonlar Ligi'ne katılmak neredeyse imkansız.

Tottenham'da, Gareth Bale şimdi tekrar oynuyor ve onlar da yarışa dahil oldular. Manchester United, Chelsea formda. Lig boyunca Şampiyonlar Ligi hattına ulaşmak zor olacak."

Alman menajer, takımın Şampiyonlar Ligi'ni kazanma ihtimali hakkında da şu yorumu yaptı:

Biliyoruz ki bizim kadar büyük sakatlıklar yaşayan bir takım, genelde Şampiyonlar Ligi'ni kazanamaz."

Liverpool'un Şampiyonlar Ligi'ne katılamaması ne anlama gelir?

Kırmızılar, Premier Lig'de şu anda altıncı sırada yer alıyor ve dördüncü sıradaki Chelsea ile aralarında beş puanlık bir fark var.

Bununla birlikte, Liverpool'un Şampiyonlar Ligi'ne katılmak için bir şansı daha var. Jürgen Klopp'un ekibi, UEFA Şampiyonlar Ligi son 16 turunda Leipzig'i iki maçta da 2-0 mağlup ederek çeyrek finale yükseldi.

Cuma günü çekilecek kura sonrasında Liverpool'un rakipleri belli olacak. Liverpool, Devler Ligi'ni kazanırsa ligde ilk 4'e girememiş olsa bile önümüzdeki sezon da bu turnuvaya katılabilecek.

Şampiyonlar Ligi'ne katılmaya hak kazanamaması durumunda Liverpool'un bundan görecek zararı sorulduğunda Jürgen Klopp, şu yanıtı verdi:

"Bu büyük bir mali kayıp anlamına gelir. Bunun dışında fazla bir kaybımız olmaz. Farkındayım, dünyadaki hemen hemen tüm futbol kulüpleri de şu anki durumumuza benzer bir durumda.

Öte yandan, sorgulanırım. Bu tamamen normal, gerçeklik, iş. Bunu hemen kabul ederdim, ama burada Liverpool'da durum farklı.

Sahiplerimiz, sportif direktör, hatta oyuncular bile, burada kimse kimseden şüphe duymuyor. Durumu kendimiz için kabul ettik ve bununla mücadele ediyoruz."