Bursa
Çok Bulutlu
14.4°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Juventus'ta Merih Demiral için takas iddiası

Spor , 15 Nisan 2021 Perşembe, 12:36

Juventus Everton'a yolladığı Moise Kean'ı geri almak isterken, İngiliz kulübü de Kean karşılığında milli yıldızımız Merih Demiral'ı istiyor.

Juventus'ta Merih Demiral için takas iddiası

İtalyan devi Juventus ile İngiltere Premier Lig ekiplerinden Everton, dev bir takasa hazırlanıyor. Juventus, iki sezon önce Everton'a yolladığı Moise Kean'i geri almak isterken İngiliz ekibi de Kean karşılığında milli yıldızımız Merih Demiral'ı kadrosuna katmak istiyor.

La Gazzetta dello Sport, olası transfere ilişkin detaylı haberini "Juventus'un geri almak istediği Moise Kean'in transferinde anahtar isim Merih Demiral" başlığıyla verirken İngiliz basını da Everton'ın ısrarla Merih Demiral'ı istediğine değinmişti.

İtalyan devi Juventus, 2019'un yaz transfer döneminde Moise Kean'i 27.5 milyon Euro karşılığında Everton'a göndermişti. Everton'da beklentileri karşılayamayan Kean, bu sezon başında PSG'ye kiralandı ve buradaki 16 gollük performansı sonrası eski takımı Juventus, yeniden devreye girdi. Kean için talep edilen bonservis bedelinin 50 milyon Euro düzeyinde olduğu ve Juventus'un sattığı güne göre 20 milyon Euro fazladan ödeyerek Kean'i kadrosuna katabileceği belirtiliyor.