Bursa
Çok Bulutlu
22.3°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Kaçak doğumhaneye baskın! "Bakamıyorsanız bize satın"

Asayiş , 28 Aralık 2020 Pazartesi, 13:36

İstanbul Esenyurt'ta doğum yapılan kaçak muayenehaneye baskın düzenlendi. Kendini doktor olarak tanıtan kişinin, durumu olmayan ailelere "siz bakamıyorsanız bize satın" diye teklifte bulunduğu ortaya çıktı.

Kaçak doğumhaneye baskın! "Bakamıyorsanız bize satın"

İstanbul Esenyurt'ta bir apartman dairesinin kaçak muayenehane yapıldığı ihbarını alan Esenyurt Asayiş Büro Ekipleri, işyerini izlemeye aldı. Ekipler, yaklaşık 1 ay önce yabancı uyruklu iki kişi tarafından kiralandığı tespit edilen dairede yabancı uyruklu kadınlara doğum yaptırıldığını belirledi.

Durumu olmayan ailelere para karşılığında bebeklerini satabileceklerini ifade eden şüpheliler yapılan ihbar üzerine yakayı ele verdi.İhbar üzerine sözde muayenehaneye baskın düzenleyen Esenyurt Asayiş Büro Amirliğine bağlı ekipler, işyerinde muayene için gelen kişilerle birlikte doktor olduğu öne sürülen Ö.K. ile yardımcısı ebe A.O.'yu gözaltına aldı.

Adreste yapılan aramada ultrason cihazı, doğumda kullanılan ilaçlar, tıbbi malzemeler ve doğum sedyesi ele geçirildi. Yapılan işlemlerin ardından kaçak muayenehane mühürlenerek kapatıldı. Adliyeye sevk olan Ö.K ile A.O ise tutuklanarak cezaevine gönderildi. Baskın anı ise kameraya yansıdı.