Bursa
Parçalı Bulutlu
18.3°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Kaderleri aynıymış

Bursaspor , 14 Ekim 2020 Çarşamba, 14:14

Frutti Extra Bursaspor Basketbol takımı ile futbol takımlarının kaderleri aynı. Yani değişen bir şey yok aslında.

Kaderleri aynıymış
Futbol ligde evinde maç kazanamıyor, basketbolcular da tarihlerinde ilk kez yer aldıkları 7Days EURO Cup D Grubu’nda evinde oynadığı iki maçı da kaybetti. Her iki takımda, tecrübesizlikleri, yeni takım olmaları nedeniyle kazanabilecekleri maçları adeta altın tepsi içerisinde rakiplerine adeta hediye ettiler.

Frutti Extra Bursaspor, Yunan ekibi Promitheas Patras ile Bursa’da mücadele etti. Geçtiğimiz sezon takımın itici gücü taraftarları olmuştu. İnanılmaz destekle zor maçlar kolaya dönmüştü. Potanın Timsahı, pandemi nedeniyle seyircisiz oynanan maçlarda en büyük destekçisinden uzak kalınca başarı çıtasını yükseltemedi.

Gerçekten maç içerisindeki periyotlara baktığımızda Frutti Extra Bursaspor’un birçok git gelleri olduğu gözlemledim. Tam rakibini yakaladık diyorsun, ama nedendir bilinmez çok basit top kayıpları sonrasında geriye düşüyor.

Bu maçta eşinin doğumu için Amerika’ya giden Perry Jones’u baş antrenör Tutku Açık ancak 26. dakikada sahaya sürdü. Özellikle baş antrenör Tutku Açık’ın maç sonu takımın yaşadığı düşüşe bir çözüm araması gerekiyor.

Aynı Gaziantep Basketbol karşılaşmasında olduğu gibi tam yakaladım, şimdi öne geçerim diye düşündüğün anlardaki top kayıpları gelince yine ortaya başa baş giden maçta farklı skorlar çıkıyor. Anladığım kadarıyla bu sezon Frutti Extra Bursaspor, bu sezon içeride kazanamayınca sadece deneyim kazanacak diye düşünmeye başladım.

Belki futbol ile başlayan taraftarların belli oranlarda salona alınmasıyla ilgili girişimler olumlu sonuçlanırsa, Frutti Extra Bursaspor, belki eski çıkışını yakalayabilir.

YUNANDAN İLGİNÇ PANKART

Maçın en ilginç olayı ise Yunan takımının maç sonunda kendi dillerinde açtıkları pankart oldu. Burada ne yazdığını, maçı izleyen biz basın mensupları olarak çözemedik. Sadece ülkemiz ile olumsuz bir yazı olmadığını düşünerek teselli bulmaya çalıştık.

FUTBOL YİNE KAPANDI

Pazartesi gününden bu yana Balıkesirspor karşılaşmasının hazırlıklarını sürdüren Bursaspor da gariplikler birbirini kovalıyor. Aynı Giresunspor maçı öncesinde olduğu gibi antrenmanlar yine basın mensuplarına, yani bizlere kapatıldı.

Yeşil beyazlılarda Kaptan Özer Hurmacı’nın tweetine eski Başkan Mesut Mestan’ın verdiği cevaplar. Mesut Mestan’ın yönetimin katkılarıyla ilgili kamuoyu paylaşımları özellikle verilen paralarla ilgili olanları takımın dengesini bozdu.

Ben bazı kesimlerin gerçekten Bursaspor’un dengesini bozmak, başarısını engellemek için bir çaba harcadığına artık inanmaya başladım. Gerçekten Bursaspor’un, İbrahim Yazıcı’dan sonra gelen tüm başkanların hesapları A’dan Z’ye maliye tarafından denetlenmeli.

En azından Ahmet Balaban’ın genel kuruldaki konuşması ve kulübün nasıl dolandırıldığını söylemesinin ardından taraftarların değil, Erkan Kamat ve yönetiminin bu konu ile ilgili olarak mahkemeye başvurmalarını arzuluyorum. Bu gerçekleşirse, kulübün bütün kirli çamaşırları da ortaya çıkar.

Yoksa sadece her zaman olduğu gibi havanda su dövülür, hiçbir şey değişmez. Her şey eski haman eski tas olur benden söylemesi.