Bursa
Çok Bulutlu
20.5°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

'Kahramanmaraş'ta eski sevgilisi mi var?' sorusuna Bakan Koca'dan yanıt geldi

Gündem , 16 Şubat 2021 Salı, 10:54

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre haftalık vaka sayısının gösterildiği haritayı sosyal medya hesabından paylaştı. Bir sosyal medya kullanıcısının 'Neden Kahramanmaraş yazılmadı?' sorusuna Koca'dan esprili bir yanıt geldi.

'Kahramanmaraş'ta eski sevgilisi mi var?' sorusuna Bakan Koca'dan yanıt geldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son basın toplantısında illere göre vaka sayısını paylaşacağını belirtmişti. Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapan Koca, 81 ilin son 7 günlük vaka tablosunu açıkladı.

Haritada sadece Kahramanmaraş'ın adının yazılmamış olduğunu gören vatandaşlar, grafiği hazırlayan grafikerin bu hatayı nasıl yaptığını sorgularken, Bakan Koca'nın paylaşımın altına tebessüm espriler paylaşıldı.

Haritada yapılan yanlışın ardından bir Twitter kullanıcısı, Bakan Koca'nın paylaşımının altına "Sayın bakan neden sadece Kahramanmaraş ilinin adı yazılmamış? Grafiği hazırlayan arkadaşın eski sevgilisi falan mı var bizim burada?" diye paylaşım yapması çok sayıda beğeni ve yorum alan paylaşım oldu.

Yüzleri güldüren bu yorumun ardından Sağlık Bakanı Koca'dan yanıt gecikmedi. Bakan Koca, yapılan bu yoruma, "Alperen Bey, belki orada grafiği hazırlayan arkadaşın eski sevgilisi yok ama Anadolu'nun güzel insanları var. Orayı görünce Kahramanmaraş olduğunu herkes bilir" şeklinde cevap verdi.