Bursa
Çok Bulutlu
12.3°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Kalabalığı ezmeye çalışan sürücü: "Alkollüydüm, hatırlamıyorum"

Gündem , 21 Ağustos 2020 Cuma, 11:40

Bursa'da iki aile arasında çıkan taşlı sopalı kavga sonucu öfkesini alamayarak direksiyonu kalabalığın üzerine süren şüpheli adliyeye götürülürken gazetecilerin “Neden yaptın” sorusuna, “Alkollüydüm, hatırlamıyorum” dedi.

Kalabalığı ezmeye çalışan sürücü: "Alkollüydüm, hatırlamıyorum"
Osmangazi ilçesinde  iki aile arasında henüz belirlenemeyen sebeple tartışma çıkmıştı. Kavga esnasında öfkesini alamayan M.C. otomobile binerek direksiyonu kalabalığın üzerine sürmüştü. Olay yerine giden ekipler öfkeli kalabalığı sakinleştirdi. Kavgada 1 kişi başından hafif yaralanırken, kavgaya karışan 2 aile, akraba olmaları sebebiyle birbirinden şikayetçi olmadı ve bunun üzerine polis ekipleri bölgeden ayrılmıştı. Fakat kalabalığın üzerine otomobili süren ve daha sonra başından hafif şekilde yaralanan M.C. olaydan sonra karakola giderek şikayetçi oldu. Başından hafif şekilde yaralandığını ve otomobilin ön camının kırıldığını söyleyen M.C., karakola çağrılan ambulans ile ayakta tedavi edildi. Daha sonra akrabalarından şikayetçi olan M.C. karakoldan ayrıldı.

Kavganın ardından sosyal medyada yayınlanan o görüntüler üzerine savcılık harekete geçti. Öfkesini alamayarak kalabalığın üzerine otomobili süren M.C. polis ekiplerince yakalandı. Emniyete götürülerek ifadesi alınan M.C. buradaki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. M.C. adliyeye götürülürken gazetecilerin “Neden yaptın” sorusuna ise “Alkollüydüm, hatırlamıyorum” diyerek kendisini savundu.