Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Kamat imzaları aldı

Bursaspor , 14 Ağustos 2020 Cuma, 13:53

Bursaspor’da resmen ilk başkanlık duyurusunu sosyal medyadan yapan, eski yöneticilerden Erkan Kamat olmuştu.

Kamat imzaları aldı
Erkan Kamat ve ekibi tüzüğümüz gereği 100 imzaya ulaşabilmek amacıyla bugün 23 Nisan Mahallesi’ndeki seçim ofisinde, noterinde bulunduğu yerde imza toplamaya başladı.

Özlüce’de oturmam, imza toplanan yerin de evime yakın olması nedeniyle saat 11.00’den sonra ben de üs olarak seçilen Kamat’ın ofisine gittim.

Bursaspor’da daha önceki dönemlerde ses getiren yöneticileri, menajerleri, birçok dostu görmek beni Bursaspor’un geleceği için umutlandırdı.

Kısa bir süre kaldım. İnanın insan gelip gidişleri bir hayli fazlaydı. Ben ayrılırken, tabii ki gazetecilik damarım da ağırlık bastı ve 45 dakikalık süre içerisinde kaç imzanın atıldığını öğrenmek istedim. Rakamın yarının çok çok üzerine çıkması beni mutlu etti.

Mutlu olmanın nedenlerinden birisi, yeşil-beyazlı camiadaki tecrübeli isimlerin verdikleri destekti. Sanıyorum bu destekler, kulübün içinde bulunduğu açmazdan çıkartmasına yardımcı olur.

Ancak buradaki sohbetlerde, duyduğum ilginç bir şey vardı. Eski başkanlardan Ali Ay’ın aday olmayacağı, ancak kendisine yakın olan bir ismi başkan adayı olarak destekleyeceği yönündeydi. Bu olay gerçekleşirseaday çıkartma tutar mı bilemiyorum.

Pazar gününe kadar bekleyip başkan adayı çıkıp çıkmayacağını hep birlikte göreceğiz. Önemli olan, 23 Ağustos’ta olağanüstü seçimle gerçekleştirilecek olan ilk toplantıda bir yıl süreyle görev yapabilecek yönetimi seçebilmektir.

Yıllar sonra ilk oturumda kongreyi yaparsak, seçilecek yönetime büyük destek verilmiş olur.

İlk oturumda seçilecek yönetim, kadroyu şekillendirmek için en azından bir haftalık bir süre yakalamış olacak.

 

BÜYÜKŞEHİR POTADA SÜPER OLACAK MI?

Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi’nde Bursa’yı temsil eden tek takım dı Bursa Büyükşehir Belediyespor.

Pandemi nedeniyle tamamlanamayan ligde tüm aksiliklere karşın play-off’a kalabilme yolunda büyük avantaj yakalamıştı.

Ancak liglerin tescil edilmesi, terfilerin ve düşmelerin gerçekleştirmemesi nedeniyle Bursa temsilcisi Kadınlar Süper Ligi’ne yükselme şansını kullanamamıştı.

Basketbol Federasyonu’nun mali kriterlere uyum göstermemesi nedeniyle Canik Belediyespor’u Süper Lig’e almama kararı almıştı. Şimdi Canik Belediyesi’nin yerine üç aday var. Bunlar Bursa Büyükşehir Belediyespor, İstanbul temsilcisi Emlakbank ve Antalya Belediyespor.

Süper olmak için Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş okey demişti. Bu sezon için kadroda Kadınlar Süper Ligi’ne yükselebilmek için oluşturulmuştu. Şayet Basketbol Federasyonu Bursa Büyükşehir’i Süper yaparsa Bursa’nın basketbol branşında en üst ligde mücadele veren üçüncü takımı olacak.

Bilindiği gibi ING Basketbol Erkekler Süper Ligi’nde Tofaş ile Frutti Extra Bursaspor mücadele ediyordu. Bu kararın alınmasında sonra ben Bursa’nın tam bir basketbol kenti olduğuna inanacağım.