Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Kamat ve ziyaretler

Spor , 11 Eylül 2020 Cuma, 12:13

Erkan Kamat başkanlığa seçileli kısa bir süre oldu.

Kamat ve ziyaretler
Muhasebe ve hukuk sorumlularının işten çıkartılmasına tepki göstererek mazbatasını bir gün gecikmeli olarak 1 Eylül’de almıştı.

Bir alamda Erkan Kamat Bursaspor Kulübü’ndeki başkanlık sürecinde on birinci gününü yaşıyor.

Arap saçına dönen, karma karışık durumdaki bozulmuş mali yapının içerisinden nasıl çıkacağını düşünürken, Bursa Valisi Yakup Canbolat, BTSO Başkanı İbrahim Burkay, aynı gün de İstanbul’a giderek TFF Başkanı Nihat Özdemir’i makamlarında ziyaret ederek kısa süre içerisinde önemli adımlar attı diyebilirim.

Önemli adımlar diyorum;

Elbette bu ziyaretlerin bence en önemli sorunu, kapalı olan transfer tahtasının nasıl açılacağı yönünde hem bilgiler almak, hem de destek istemekti.

Gerçekten nasıl bir destek sağlandı, özellikle Bursa’nın iş insanlarının yer aldığı Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın önceki dönem Bursaspor Kulübü’nü dışladığı gibi yine dışlayacak mı doğrusu en çok merak ettiğim konulardan birisi bu.

Sanıyorum, Başkanımız Erkan Kamat, hem sponsorluklar, hem de yaptığı ziyaretler konusunda açıklamalarda bulunmasını merakla bekliyorum desem yalan söylemiş olmam.

Özellikle geçtiğimiz sezon Bursaspor ile adete kedi fare oyunu oynayan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı ile görüşmesinin detaylarını inanın çok merak ediyorum. Tarafsızlık sözü vermişlerse gerçekten buna hiç inanmıyorum.

Şayet Nihat Özdemir ve yönetimi tarafsızlık sözü vermiş olsaydı, en azında Bursa’da 2-1 yendiğimiz ilk yarıda mükemmel, ikinci yarıda menajer Metin Korkmaz’ın saha içerisindeki tehdidi sonrasında rezil bir maç yöneten Manisa’dan Koray Gençler’i bu kritik maça göndermezdi.

Yani ben işlerin yine eski tas eski hamam gibi devam edeceğine inanıyorum.

GELELİM MAÇA

Bursaspor, gençlerin ve deneyimli isimlerle yoğrulan, yabancısız kadrosuyla Adana Demirspor karşısına çıkacak.

Seyirci yok.

Bomboş tribünler önünde zorlu bir sezon açılış mücadelesi oynanacak.

Bu tür maçlar her skora açıktır.

Bu nedenle alınabilecek olumsuz sonuç sonrasında tepki göstermek yerine gençlerimize sahip çıkmamız gerekiyor.

Batan gemiyi nasıl ilk terk edenlerin fareler olduğunu herkes biliyor. Kulübün, takımın içerisindeki fareler terk edip gitti. Kalanlarla, yürekli bir şekilde yolumuza devam ederiz.

Bir de tahta açılır, teknik direktör Mustafa Er’in dediği 3-4 takviye gelirse bu takım ligin ses getiren takımlarından biri olur.