Bursa
Çok Bulutlu
10.7°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Kan donduran cinayette evdeki resmi nikahlı eş konuştu! "Bizi kıskandığı için öldürdü"

Asayiş , 17 Aralık 2020 Perşembe, 16:47

Ankara'nın Pursaklar ilçesinde Gülyeşim T. isimli kadın, önceki gün gece saatlerinde dini nikahlı eşi Önder Çelik'i göğsünden bıçaklayarak öldürmüştü. Tüyler ürperten cinayetin ardından şoke eden ayrıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor.

Kan donduran cinayette evdeki resmi nikahlı eş konuştu! "Bizi kıskandığı için öldürdü"

Olay anında maktulün resmi nikahlı eşinin de evde olduğu, katil zanlısı Gülyeşim T.'nin salonda uzanan Önder Çelik'in yanına gidip "beraber uyumak istediğini" söylediği, olumsuz cevap alınca "resmi nikahlı eşin istese reddetmezsin" diyerek Çelik'i bıçaklayarak öldürdüğü öğrenilmişti. Son dakika haberine göre evdeki resmi nikahlı eş Seher Ç., çok çarpıcı ifadelerde bulundu.


Müzisyen Önder Çelik, yaklaşık 1 yıldır hem 2 çocuğunun annesi resmi nikahlı eşi Seher Ç. hem de dini nikahları bulunan Gülyeşim T. ile birlikte yaşarken, her akşam sırayla birisinin odasında uyuyordu. Gülyeşim T., önceki gece eve gelen Önder Çelik'in yanına giderek, beraber uyumak istediğini söyledi. Önder Çelik ise yorgun olduğunu söyledi. Bunun üzerine sinirlenen Gülyeşim T., "Diğeri istese onu kırmazsın" diyerek, mutfaktan aldığı bıçakla Önder Çelik'i göğsünden bıçakladı.

Gülyeşim T., daha sonra Seher Ç.'e saldırdı. Seher Ç., kendisini odaya kilitleyerek kurtuldu. Önder Çelik, hayatını kaybetti. Gülyeşim T. ise gözaltına alınmasının ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

'BİZİ KISKANDIĞI İÇİN KOCAMI ÖLDÜRDÜ'

Önder Çelik, Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsinin ardından Karşıyaka Mezarlığında toprağa verildi. 2 çocuk annesi Seher Ç. konuştu. Çelik, eşinin Gülyeşim T.'i yaklaşık 1 yıl önce eve getirdiğini belirterek, "Benim kocam, dünyanın en iyi kocasıydı. Ben onu çok seviyordum, o da beni çok seviyordu. Kocam, o kadın sokakta kalmasın, aç kalmasın diye ona sahip çıktı.

Dini nikahları vardı. Ben kocamı çok sevdiğim için o kadının evimize gelmesine razı oldum. Kadın sürekli sorunlar yaratıyordu. Biz oraya yeni taşınmıştık. Evin kapılarına dolaplarına sürekli vuruyordu.

Benim evden çıkmamı istiyordu resmen. Olay günü ben çok çığlık attım, komşular hiç yardıma gelmedi. Kadın beni de öldürmeye çalıştı. Bizi kıskandığı için kocamı öldürdü. Yeni taşındığımızdan dolayı adresi bilmiyordum. Ambulansa doğru adres veremedim. Komşuların hiçbiri de kapıyı açmadı. Eşim, biri ambulansı erken arayıp evi düzgün tarif etseydi belki kurtulacaktı. O kadını Allah'a havale ediyorum" ifadelerini kullandı.