SON DAKİKA
Hava Durumu
Haber Giriş Tarihi: 09.12.2021 08:15

Kar yağışı kenti beyaza bürüdü! 9 Aralık 2021 il il hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 9 Aralık tarihli hava durumu değerlendirmeleri ile açıklandı.

Meteoroloji'nin uyarılarının ardından Akdeniz Toroslar'da etkili olan kar yağışı kenti beyaza bürüdü. Bölgede kar kalınlığı 30 santimi buldu. Birçok kentte etkili olan kar yağışının ardından gözler İstanbul ve Ankara'ya çevrildi. Peki, İstanbul'a kar ne zaman yağacak? İşte, İstanbul, Ankara, İzmir ve tüm illerin hava durumu tahminleri..

9 Aralık 2021 Perşembe hava durumu tahminleri son dakika değerlendirmeler ile takip ediliyor. Hava durumu tahminlerine göre yurt genelinde etkisini gösteren soğuk havaların ardından Akdeniz'in Toroslar mevkiinde kar yağışı kendisini gösterdi. Mersin'in yüksek rakımlı bölgelerine etkili olan kar kenti beyaza bürürken sürücüler de zor anlar yaşadı. Hava sıcaklığının düştüğü Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda Meteoroloji yetkilileri kar yağışının perşembe günü de devam edeceğini bildirdi. Marmara'da ise sağanak yağış etkili olacak.

KAR NERELERE YAĞACAK?
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemiz genelinin çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Akdeniz kıyılarında gök gürültülü sağanak, Akdeniz'in Toroslar Mevkisi, İç Anadolu'nun doğusunun yüksekleri, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Adana ve Osmaniye'nin güneyi ile Hatay'ın kıyı kesimlerinde kuvvetli ve çok kuvvetli (30-60 kg/m²) sağanak ve gök gürültülü sağanak, Akdeniz'in Toroslar Mevkii, Tunceli, Bingöl, Muş, Siirt, Şırnak ve Hakkâri çevreleri ile Diyarbakır ve Batman'ın merkez ve kuzey, Elazığ'ın doğu ilçelerinde kuvvetli karla karışık yağmur (20-50 kg/m²), yüksek kesimlerinde ise yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.


İSTANBUL'A KAR YAĞACAK MI?
Marmara Bölgesi parçalı ve çok bulutlu, Sakarya, Bilecik ve Bursa çevreleri ile Balıkesir'in doğu ilçelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece saatlerinde bölgenin güneyinde pus, yer yer sis bekleniyor.

İL İL HAVA DURUMU TAHMİNLERİ
BURSA 8°C, 17°C
Çok bulutlu bu akşam saatlerinde hafif sağanak yağışlı

EDİRNE 4°C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu

İSTANBUL 8°C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu

KOCAELİ 9°C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu

EGE
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Manisa, Kütahya ve Uşak çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde pus, yer yer sis bekleniyor.

A.KARAHİSAR 3°C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu

DENİZLİ 5°C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu

İZMİR 11°C, 19°C
Parçalı ve çok bulutlu

MUĞLA 5°C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu

AKDENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Adana ve Osmaniye'nin güneyi ile Hatay'ın kıyı kesimlerinde kuvvetli ve çok kuvvetli (30-60 kg/m²) sağanak ve gök gürültülü sağanak, Akdeniz'in Toroslar Mevkisi'nde ise yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Bu gece saatlerinde Batı Akdeniz'in iç kesimlerinde pus, yer yer sis bekleniyor.

ADANA 9°C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, güneyinde gece saatlerinde kadar kuvvetli olması bekleniyor.

ANTALYA 9°C, 19°C
Parçalı ve çok bulutlu

HATAY 7°C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kıyılarında gece saatlerinde kadar kuvvetli olması bekleniyor.

ISPARTA 4°C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu

İÇ ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve doğusunun yağmur ve sağanak yağışlı, doğusunun yükseklerinin karlakarışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Doğusunun yükseklerinde gece ve sabah saatlerinde beklenen yağışların karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülmesi bekleniyor. Bu gece saatlerinde pus, yer yer sis bekleniyor.

ANKARA 5°C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu, hafif yağmur ve sağanak yağışlı

ESKİŞEHİR 3°C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde hafif yağmur ve sağanak yağışlı

KONYA 3°C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu

SİVAS 3°C, 8°C
Parçalı ve çok bulutlu, yağmurlu gece saatlerinde yüksekleri karlakarışık yağmur ve kar yağışlı

BATI KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışı şeklinde görülmesi bekleniyor.

BOLU 6°C, 9°C
Çok bulutlu, yağmurlu yüksekleri karlakarışık yağmur ve kar yağışlı

DÜZCE 10°C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

KASTAMONU 2°C, 10°C
Çok bulutlu, yağmurlu yüksekleri karlakarışık yağmur ve kar yağışlı

ZONGULDAK 11°C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışı şeklinde görülmesi bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin iç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli ve fırtına (60-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

ORDU 11°C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı

RİZE 10°C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı

SAMSUN 13°C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

TRABZON 13°C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU
Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Malatya, Elazığ ve Iğdır çevrelerinde yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor. Yağışların; Tunceli, Bingöl, Muş, Siirt, Şırnak ve Hakkâri çevreleri ile Elazığ'ın doğu ilçelerinde kuvvetli karla karışık yağmur (20-50 kg/m²), yüksek kesimlerinde ise yoğun kar yağışı şeklinde görülmesi bekleniyor. Rüzgarın; güneyli yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (30-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

BİNGÖL 3°C, 5°C
Çok bulutlu, kuvvetli karla karışık yağmurlu ve yüksek kesimleri yoğun kar yağışlı

ERZURUM 0°C, 2°C
Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

KARS -3°C, 3°C
Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

VAN 0°C, 5°C
Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak şeklinde görülmesi beklenen yağışların; Siirt çevreleri ile Diyarbakır ve Batman'ın merkez ve kuzey ilçelerinde kuvvetli karla karışık yağmur (20-50 kg/m²), yüksek kesimlerinde ise yoğun kar yağışı şeklinde görülmesi bekleniyor.

DİYARBAKIR 4°C, 12°C
Çok bulutlu, kuvvetli yağmur ve sağanak yağışlı, merkez ve kuzey ilçelerinin yüksek kesimlerinde ise kuvvetli karla karışık yağmur ve yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

GAZİANTEP 5°C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

SİİRT 7°C, 11°C
Çok bulutlu, kuvvetli yağmur ve sağanak yağışlı, yüksek kesimlerinde ise kuvvetli karla karışık yağmur ve yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

ŞANLIURFA 9°C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar