Bursa
Kum veya Toz Taşınım
14.2°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Kar yağışı ne kadar sürecek?

Gündem , 25 Mart 2021 Perşembe, 08:47

Meteoroloji Bursa için 25 Mart 2021 Perşembe günü hava tahmin raporunu yayınladı.

Kar yağışı ne kadar sürecek?

Bursa'da dün etkili olmaya başlayan kar yağışı bugün de devam ediyor. Sabah saatlerinden itibaren şehir merkezini de beyaza bürüyen yağışla birlikte hava sıcaklığı gün içerisinde en yüksek 3 derece. Öte yandan kar yağışının akşam saatlerinde etkisini kaybedeceği bildirilirken, yarın ise şehir genelinde karla karışık yağmur görüLecek.

Bursa'da sağanak yağışın kara dönüşmesinin ardından dün itibariyle şehri etkisi altına alan karlı hava bugün devam ediyor.

Hava sıcaklığının sabah saatlerinde eksi 2 derecelere düştüğün Bursa'da gün içerisinde ise en yüksek sıcaklık 2 derece olarak ölçülüyor.

Dün şehrin yüksek kesimlerini beyaza bürüyen kar yağışı bugün de şehir merkezinde sabaha karşı birçok bölgede etkili olurken, Bursa'da birçok bölge beyaz örtüyle kaplandı.

KAR YAĞIŞI NE KADAR SÜRECEK?

Meteorolojinin tahminlerine göre bu sabah saatlerinden itibaren etkili şekilde devam eden kar yağışı akşam saatlerinde etkisini kaybederken, yarın ise en düşük eksi 3, en yüksek 4 derecelik sıcaklıkla birlikte karla karışık yağmur bekleniyor.

HAFTA SONU SICAKLIK YÜKSELİŞTE

5 günlük hava tahmin raporlarına yansıyan verilere göre, Bursa'da hafta sonu hava sıcaklığı yükselişte olacak.

Cumartesi günü çok bulutlu bir gün geçirecek olan Bursa'da hava sıcaklığı 9 dereceye kadar yükseliyor.

Yağışın beklenmediği hafta sonunun son gününde (PAZAR) ise parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte termometreler 11 dereceyi görecek.

Pazartesi günü ise Bursa'da yine yağış bekleniyor.

BURSA İÇİN TAHMİNİ HAVA DURUMU İSE ŞÖYLE: