Bursa
Çok Bulutlu
14.2°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Karar vermeliyiz

Bursaspor , 14 Eylül 2020 Pazartesi, 14:18

Karar vermeliyiz
Biz bir şeye karar vermeliyiz. Maçın ilk yarısına ve ikinci yarısına göre karar değiştiriyoruz. Son yıllarda yaşadıklarımızın etkisi altında kalmış, kalkamıyoruz. Gençlere güvenmeli miyiz? Yoksa güvenmemeli miyiz? Sezon başlamadan “Bizim gençler bu işi götürür” söylemleri nasıl zarar verdiyse bu takıma, sezon başladığında ona, buna “Çöp” yakıştırması yapmakta bir o kadar zarar veriyor.

Maç esnasında sosyal medya da ruh hali oldukça değişiyor, hemen maçın ardından bu sefer farklı bir boyut kazanıyor. Mustafa Er ve talebeleri şapkadan tavşan çıkaramaz, bunu beklemeyelim. İlk yarıda önce olan, önde basan ve gerçekten Adana Demirspor’a hamle yaptırmak zorunda kalan bir Bursaspor olunca sosyal medyada “Bu gençlerle biz bu sene çıkarız” tarzında ifadeler dolaşmaya başladı.

Maçı canlı takip eden ve az da olsa futboldan anlayan birisi olarak tecrübenin, enerji karşısında galip geleceğini bilerek maçı takip ettim. Öyle ki Adana Demirspor zaten ikinci yarıya yaptığı değişiklik ile maçı kopartacağını gösterdi.

Ben tek bir şeye anlam veremedim. Hocaların ve bazı futbolcuların “Bu sene onun senesi” dediği Çağatay Yılmaz neden yedekti? Sol bek Emirhan ile arkalı, önlü çokta güzel oynardı ama ilk haftadan taktik eleştirisi yapacak değilim. Anlamadığım için sordum bunu da. Neyse maçın ikinci yarısı o yorumları yapanlar bu sefer “Bu gençlerle biz kümeye düşeriz” demeye başladı.

Arkadaşlar, abiler bu iş böyle olmaz. 13 gün önce takımı alan ve aldığı gün “Bugüne kadar hazırlık kampı boşuna yapılmış. Takım hiç çalışmamış gibi” dediğini herkes biliyor ve “Milli maç arasına kadar alabildiğimiz puanı alıp, o arada takımı hazırlamak istiyoruz” dediğini. Bu sene tahta falan açılmaz, açılırsa sürpriz olur.

Önce personel alacakları ve futbolcu paraları verilmeli. Yoksa sene sonu keşke der otururuz aşağıya. Bu takıma güvenmekten başka çare yok. Yönetim pozisyonunda kimin olduğunun da bana göre bir önemi yok. Bursaspor ilk maça reklamsız çıktı. Yönetimin bu işleri en azından ayarlaması lazımdı. Bunu bile beceremedik. Olsun biz yine reklam vermeyenlere kızalım. Peki ya sonra? Forma reklamı, stadyum reklamları Bursaspor’u nereye kadar götürecek? Bunları da ayrıca düşünelim ki daha sonra üzülmeyelim.

BEN DEMİŞTİM DEMEK İSTEMEM AMA

Birkaç gün önce bu satırlardan yönetimin içerisinde ki reklam hastalarını uyarmıştım. Yapmayın, etmeyin. Sırf bir takım gazetecilerle iyi olmak için haber paslamayın. Özlüce’nin mahremini onlara anlatmayın. Alınan kararları 5 dakika sonra aktarmayın diye dinletemedim. Daha ilk maç ve kaybedilen 3 puanın ardından neler yazıldı, çizildi okudunuz mu? O güvendiğiniz kişilik neler yazdı? İşte ben bu konuya dikkat çekmek istedim ama pek umursamadınız. Umursamamaya devam ettiğiniz sürece de bunları yaşayacaksınız. Ben son bir kez uyarmış olayım sizleri.