Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Kaymakamlıklar önünde "seyahat izin belgesi" kuyruğu

Gündem , 29 Nisan 2021 Perşembe, 12:32

Bugün başlayacak 17 günlük tam kapanma öncesinde, İstanbul'da "seyahat izin belgesi" almak isteyen çok sayıda yurttaş kaymakamlıkların önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Kaymakamlıklar önünde "seyahat izin belgesi" kuyruğu

Üsküdar Kaymakamlığı önünde sabah erken saatlerden itibaren uzun kuyruklar oluşturan yurttaşları kaymakamlık görevlileri ve polis ekipleri, sık sık uyarmak zorunda kaldı. Kaymakamlık yetkilileri, seyahat izin belgesi almak isteyen yurttaşları öncelikle e-Devlet ya da Alo 199 Hattı'na yönlendirdi.

Maltepe Kaymakamlığı önünde de uzun kuyruklar oluştu. Polis ekipleri vatandaşları sosyal mesafe ve maske kuralına uymaları konusunda uyarırken, vatandaşlar içeriye salgın tedbirleri kapsamında sırayla alındı.

Seyahat izin belgesi için Arnavutköy Kaymakamlığı önünde çok sayıda vatandaş sıra oluşturdu. Genel olarak maske ve sosyal mesafe kuralına uyulmadığı gözlenirken yetkililer vatandaşları sık sık uyarmak zorunda kaldı.

Öte yandan, bu akşam saat 19.00'da başlayacak ve 17 Mayıs 05.00'te sona erecek 17 günlük tam kapanma öncesinde adli işlerini tamamlamak isteyen yurttaşların da adliyeler önünde sıra oluşturdukları görüldü.