Bursa
Çok Bulutlu
15.1°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Kazanılmış hak yazı turaya kaldı!

Spor , 18 Ağustos 2020 Salı, 16:19

Görükle İpekspor yeni sezon hazırlıklarına devam ederken, TFF’den gelen açıklama üzerine BAL ligi için yazı tura atılacağı söylendi. Bunun üzerine neye uğradığını şaşıran Nilüfer temsilcisi adalet arayışlarına girerek basın açıklaması düzenledi.

Kazanılmış hak yazı turaya kaldı!
Pandemi sürecinin başlamasıyla illerde amatör müsabakalar durdurulmuş, grup ve Play Off maçları oynatılmamıştı. BAL ligine çıkacak olan takımlar ise Türkiye Futbol Federayonu (TFF) tarafından İl Amatör Spor Kulüpleri Federayonları’na iletilmiş ve İl Federasyonları da takım listelerini göndermişti. Görükle İpekspor’da Bursa’yı temsil edecek takımlar arasında yerini almıştı.

Bunun üzerine kulüp yöneticileri ve Görükle İpekspor taraftarları büyük sevinç yaşayarak, yeni sezon hazırlıklarına başladılar ve transferler gerçekleştirdiler. Hatta Görükle İpekspor Kulüp Başkanı Ramazan Kıvrak, üst liglerden de transfer gerçekleştirerek, yıllardır hayalini kurduğu lige ulaştıklarını ve şampiyonluk için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını söyledi.

Hazırlıklar devam ederken yükselme kriterleri değiştirildi ve yeni listeler oluşturuldu. Bunun üzerine adalet arayışına giren Görükle İpekspor yöneticileri, Görükle Ada Kahvesi’nde basın toplantısı düzenledi. Açıklamayı Başkan Kıvrak gerçekleştirerek şu sözlere yer verdi;

“SPOR KAMUOYUNUN BİLGİSİNE;

Kovid-19 sürecinin başlamasıyla illerde ki amatör müsabakaların grup ve Play-Off  maçları durdurularak oynatılmamıştır. BAL ligine çıkacak takımların belirlenmesi için gerekli kriterler Türkiye Futbol Federasyonu tarafından ilgili İl Amatör Spor Kulüpleri Federasyonlarına iletilmiş ve İl Federasyonları da takım listelerini göndermiş aynı şekilde Bursa’da BAL ligine çıkacak takımlar (Görükle İpekspor, Mustafakemalpaşa Bld.Spor, Elmasbahçelerspor ve Gemlik Vefaspor ) bildirilmiş ve bu şekilde TFF Amatör İşler tarafından onaylanarak Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından ilgili kulüplere BAL ligine yükseldikleri iletilmişti.

Spor kamuoyuna bu bilgiler ulaştıktan sonra Tam da bu aşamada TFF ve ASKF üst yöneticilerine siyasiler tarafından büyük baskılar yapıldığı ve bu baskılar sonucu ilk listeyi çöpe atarak, yükselme kriterlerini değiştirerek, istedikleri şekilde takımların kaderleri ile oynanmış ve yeni bir liste oluşturulmuştur. 14.08.2020  tarihinde de BAL ligine yükselecek takımların isimleri ve yükselme kriterlerini belirten liste TFF tarafından açıklanmadan önce Sosyal medya’ya servis edilerek spor kamuoyunun tepkisi ölçülmek istenilmiş ve bu belge gerçekliği TFF sorulduğunda sahte belge olduğu TFF ’nin böyle bir açıklaması olmadığı belirtilmiştir. Fakat ilerleyen saatlerde belgeyi doğrulamıştır. Bu da gösteriyor ki yukarıda açıkladığımız gibi TFF üst yöneticilerine baskılar yapıldığı açık ve nettir.

Bu nedenle aşağıdaki soruların cevaplarını arar olduk.

-Kulübümüze grup lideri olarak BAL ligine direk yükseldiği bildirilmiştir. Fakat sonra ne oldu da kuraya gireceği açıklandı? Bunun gerekçesini bilmek istiyoruz?

- İstanbul İlinde Play-Off takımlarının hepsi çıkartılıyor. Ama diğer İller görmezden gelinerek, ötekileştirilerek örneğin; Aydın ili Play-Off grubunda lider olan takım yükseltilmiyor. Neden diğer illerde de Play-Off takımlarının hepsi BAL ligine yükseltilmiyor? Neden İstanbul’a özel uygulanıyor bu durum

Sonuç olarak; spor dünyanın ortak dillerinden bir tanesidir. Bırakın da sporu spor gibi yapalım. Spora yön veren bürokratlar, idareciler, yöneticiler ve siyasiler kirli hesaplarınızı, masa oyunlarınızı sporun üzerinden çekiniz. Tarafımıza daha önce iletilen BAL ligine direk çıkma hakkımızın geri verilmesini istiyoruz. Kura sistemini kabul etmiyor ve bu kararın geri çekilmesini talep ediyoruz. Ortada  Sporcularımızın, teknik ekibimizin, yönetimimizin, taraftarımızın kısaca Görükle camiasının büyük emeği var.  Hiç kimse bu emeği yok sayamaz  bu düşüncede olanların karşısında her zaman Görükle camiası olarak dik duracağımızı  ve sonuna kadar mücadele edeceğimizin bilinmesini istiyoruz. Bir kez daha tekrarlamak istiyoruz. Tarafımıza daha önce iletilen BAL ligine direkt çıkma hakkımızın geri verilmesini istiyoruz.  Aksi durumda yapılacak olan kura çekimine katılmayacağımızı ilgili organlara ileteceğiz.

Saygılarımızla”