Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Kemal ve Feryal Gülman arasında milyon dolarlık tablo krizi!

Magazin , 07 Nisan 2021 Çarşamba, 11:30

Boşanma aşamalarında Bebek'teki yalı için karşı karşıya gelen Feryal Gülman ve Kemal Gülman, bu defa da milyon dolarlık tablolar için kriz yaşıyor.

Kemal ve Feryal Gülman arasında milyon dolarlık tablo krizi!

Boşanma davaları sekiz yıldır devam eden Feryal-Kemal Gülman, Bebek'teki yalı krizinden sonra bu defa da evde yer alan tablolar yüzünden karşı karşıya geldi. 88 yaşındaki Kemal Gülman'ın, avukatı İsmet Koçak aracılığıyla yalıda bulunan yaklaşık 25 tablonun iadesi için başvuruda bulunduğu ortaya çıktı.

İş insanının ayrıca, yurt içinde ve dışındaki 20 müzayede evine ve koleksiyonerlere yazılı bilgi geçerek, eser satışlarının da önüne geçtiği öğrenildi.

Evde bulunan Osman Hamdi'nin 'Vazo Yerleştiren Kız' tablosunun değerinin 3 milyon dolar (24 milyon 500 bin TL), Mahmut Cuda'nın 'Natürmont'ın ise 1 milyon dolar (8 milyon 165 bin TL) olduğu öğrenildi.

Feryal Gülman, geçtiğimiz sene yalıyı satışa çıkarmıştı. Kemal Gülman'ın ise boşanma aşamasında olduğu eşinin bu hamlesi sonrası satışı durdurduğu iddia edilmişti.

Yüzde 52 hissesi Feryal Gülman'ın, yüzde 48'i ise oğlu Aslan Kemal Gülman'ın olan yalıda, 'Kara Para Aşk' başta olmak üzeri çok sayıda dizi çekildi. CADDE/ MESUT YILMAZ