Bursa
Parçalı Bulutlu
9.6°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Kılavuz aradım bulamadım

Bursaspor , 17 Eylül 2020 Perşembe, 09:25

Kılavuz aradım bulamadım
Kılavuz aradım ama dediler ki görünen köy kılavuz istemez. Çok doğru bir cümle. Erkan Kamat ve yönetimi transfer tahtasını açmak ile alakalı bir adım atıyor mu bilmiyorum ama bazı yöneticilerin katıldıkları yemek veya ortamlarda “Tahta çok kısa süre içerisinde açılacak” dediğini duyuyorum. İsim de veriyorlar. İnşallah diyorum, inşallah ancak bakınız uyarıyorum. Bu saatten sonra takıma katılacak isimlerin hazırlanma ve takıma adapte olma zamanı kafadan 4 hafta.

Bu isimlerin de veteranlar liginden olduklarını düşünürsek en az 6 hafta süresi olacak. Milli araya kadar açılır ve transferler yapılırsa Milli arada belki de bu açığı kapatarak zaman kazanabiliriz. Fakat diyorum ya açılması mı hayırlı? Açılmaması mı? Bunu bize zaman gösterecek. Ben asıl önemli olan diğer konuya gelmek istiyorum. Bu yemekli toplantıda veya ortamda tek söylenen tahta değil. Bir cümle daha kurmuş çiçeği burnunda yöneticimiz. Futbolcuların bütün alacaklarının ödendiği ve personel maaşlarının çoğunun yatırıldığı. Bakın bu tip yalanlar sizi olduğunuz yerde saymaya, Erkan Kamat’a olan güvene zarar vermekten başka bir işe yaramaz. Yalanla, dolanla bir yere kadar yönetici olursunuz. Daha sonra tarihin tozlu raflarına ibra olmamışlar kitabına yazılarak kalkarsınız.

Erkan Kamat’ın bu konuda hep sizleri uyardığını ve yönetim kararı olmadan hiçbir şeyi kimseye söylemeyin dediğini çok duyuyoruz. Başkanınızı dinleseniz iyi edersiniz. Bu yaptıklarınız takıma, bize ve size zarar vermekten başka bir işe yaramaz. Bu işler maalesef ki amatör ligde yöneticilik yapmaya benzemez.

Bu işi sevdiğiniz belli. Ancak heyecanla söylenen cümleler başınıza iş açar. Sonra birisi çıkar ve der ki “Maaş mı ödedin de hizmet bekliyorsun” hevesin kaçar. Nacizhane bir önerim olacak. Ne olursa olsun en acilinden personel maaşlarını ödeyin. Size belki anlatamıyorlar ancak otobüs ile gelmeye parası olmayan çalışanlar var. İş yerinizde personelinize nasıl davranıyorsanız bu insanlara da o şekilde davranın. Normalde sezon başında eleştirmem ama Erkan Kamat’ın da bu duruma hassas olduğunu bildiğimden söylüyorum. Gazeteci spor müdürü dostunuza haber uçurup, yalanlarla yöneticilik koltuğunda kalamazsınız. En güvendiğiniz dağ üzerinize devrilir, altında kalırsınız. Size enkaz devredildi bunun herkes farkında. Ancak sizde bilerek bu göreve geldiniz. Biraz emek, çaba, gayret belki de birçok sıkıntıyı ortadan kaldıracaktır.