Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Kılıçdaroğlu: Bir dilim ekmeğe savaş açtılar

Gündem , 27 Nisan 2021 Salı, 14:11

AK Partili ilçe belediyelerinin, ucuz ekmek satan Halk Ekmek büfesi sayısını artıran İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne zorluk çıkarmasını eleştiren CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Türkiye böyle bir tabloyla hiç karşı karşıya olmadı. Bir dilim ekmeğe savaş açtı bunlar" dedi.

Kılıçdaroğlu: Bir dilim ekmeğe savaş açtılar

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu'nun açıklamasından satır başları şöyle:

- Türkiye tarihi günler yaşıyor. Her bir vatandaşımızın tek tek sorumluluğu var. Bu ülkede beraber ve birlikte yaşamak istiyoruz. Bu ülkenin üzerine düşecek hiçbir gölgeyi kabul etmiyoruz. Emperyal güçlerin bakışını, gölge düşürmesini asla kabul etmiyoruz.

- Ramazan ayındayız. Belediyelerimize bulunduğunuz beldede hiçbir çocuğun yatağa aç gitmesine izin vermeyiniz dedim. CHP'li belediyelerin olduğu yerlerde huzuru egemen kılmak için Belediye Başkanlarımız elinden geleni yaptılar. 20-26 Nisan tarihlerinde 847 bin 164 haneye belediye başkanlarımız ayni yardım yaptılar. 221 bin 508 haneye nakdi yardım yaptılar.

TAM BİR İBRET TABLOSU

- Cumhuriyet tarihimizde hiç görülmemiş bir şey oldu. Ekmek pahalı, vatandaş alamıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ucuz ekmek sağlıyor, vatandaş ucuz ekmek alsın diye. Türkiye böyle bir tabloyla hiç karşı karşıya olmadı. Bir dilim ekmeğe savaş açtı bunlar. Tam bir ibret tablosu.

Tepkiler çığ gibi büyüdü, AKP'li belediye geri adım attı

KARADENİZ KADINI CESURDUR

- Rize İkizdere ilçesinde köylüler "Köyümüzün taşını, toprağını, ağacını vermeyiz" diyorlar. "Köyümüzü ranta teslim etmeyiz" diyorlar. Buradan o köylü kardeşlerimin tümüne kucak dolusu sevgilerimizi, saygılarımızı gönderiyoruz. Karadeniz kadını cesurdur, taşına toprağına, ağacına, ormanına sahip çıkar.

SOSYAL PROGRAM AÇIKLAMASINI BEKLİYORUZ

- Erdoğan nihayet dediğimi yaptı, turizmcileri çağırdı. Kısa çalışma ödeneğinin süresini de uzattı. Doğruya teşekkür etmek de benim görevimdir. Doğrunun her zaman yanında ve arkasındayız. Yanlış olduğu zaman da eleştiririz.

- Tam kapanma ilan edildi. Gündelik çalışanlar var. Nasıl geçinecekler? Erdoğan fakire fukaraya dışarı çıkma evinde otur dedin ama o insanların beslenmeye ihtiyacı var, yaşamaya ihtiyacı var. Erdoğan'dan sosyal program açıklamasını bekliyoruz.