Bursa
Çok Bulutlu
24.4°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Kılıçdaroğlu'dan Bilim Kurulu'na tepki

Siyaset , 06 Nisan 2021 Salı, 13:57

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, Bilim Kurulu'na tepki gösterdi, "Senin koyduğun kurallara siyasi iktidar uymazsa çekileceksin oradan" dedi.

Kılıçdaroğlu'dan Bilim Kurulu'na tepki

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu

Kılıçdaroğlu'un konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Sağlık çalışanları 24 saat çalışıyor. Pandemi ile mücadele ederken hayatlarını kaybediyorlar. Hayat kurtarmak için hayatını kaybedenlerin elleri öpülmez mi? Meslek hastalığı olsun dediler, yapmıyorlar. Neden yapmıyorsunuz, vicdan yok mu sizde? Bu ülkeyi yöneten kim, söz sahibi olan kim?

Tuttular Karadeniz'den başladılar, kongreler yaptılar. Defalarca söyledik bunlar yanlış diye. CHP kurultayında sosyal emsafe korundu, AK Parti kurultayında korunmadı. Hangisi vatandaşlara daha iyi örnek oldu? Hiçbir vatandaşımızın hayatını tehlikeye atmadık. Şimdi söyleyin bakalım, kim bu ülkeyi daha iyi yönetir?

Bir de Bilim Kurulu var. Kendinize Bilim Kurulu demeyin. Ne dedikleri belli değil. Nasıl yönetiliyor bu ülke. Bilim Kurulu var, hikaye tamamen. Orada oturanların hiçbirisinin bilimle ilgisi yok. Senin koyduğun kurallara siyasi iktidar uymazsa çekileceksin oradan. Beni burada sadece göstermelik olarak tutamazsınız demeleri lazım."

Ülkücü kardeşlerimi ayırıyorum ama Bahçeli, bütün bu yoksulluğun değirmenine su taşıyan kişidir."