Bursa
Çok Bulutlu
10.8°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Kılıçdaroğlu ‘onu’ istiyorum diyor?

Bursa , 13 Temmuz 2020 Pazartesi, 15:41

CHP’nin 25-26 Temmuz’da yapacağı 37. Olağan Kurultayı için hazırlıklar sürerken, genel başkan adaylığı ve partinin en üst yönetim organı olan Parti Meclisi (PM) için de kulisler hareketlendi.

Kılıçdaroğlu ‘onu’ istiyorum diyor?
Kemal Kılıçdaroğlu'nun 6. kez aday olacağı CHP Genel Başkanlığı yarışında sürpriz beklenmezken, parti içi muhalefetin enerjisini PM üyeliği seçimine yoğunlaştırması bekleniyor.

Bozbey’i istiyorum!

Genel Merkeze yakın kaynaklardan edindiğim bilgiye göre Kılıçdaroğlu’nun Mustafa Bozbey’i PM de görmek istiyor ve bunun için gerekeni yapacak.

Bursa üzerinden baktığımızda ise yerel seçim sürecinde bazı milletvekillerinin ve İl Başkanlığının yalnız bıraktığı Bozbey’in PM üyesi olması durumunda Bursa’da dengelerin değişeceğini görüyoruz.

O Bursa’ya lazımdır.

CHP Bursa İl Başkanlığından konu ile ilgili nabız yokladığımda Mustafa Bozbey’in PM üyesi olacak kalitede ve kalibrede olduğunu, duruşu ile de farklılık yaratacağına inandıklarını, ancak Bursa’daki yerel seçimlerde ona ihtiyacımız var onunla uyum içerisinde BŞB'lığı yarışını kazanacaklarını ifade ettiler.

O da olsun o da olsun olmaz mı diye sorduğumda ise zamanın hızlı aktığını 1,5 yılın geçiverdiğini ve saha çalışmalarına başlandığında Bozbey’in Bursa’ya vakit ayıramamasının sorun olabileceği görüşünü aldım.

Bozbey ne dedi?

Mustafa Bozbey net adamdır ve Nilüfer Belediye Başkanı olarak başarıları sadece Bursa’da değil bütün ülkeye örnek oldu.

Bu mevzunun esas aktörü olarak Mustafa Bozbey’i aradım ve PM meselesini dümdüz sordum.

Ağabey bana gelen bir teklif yoktur. Bu konuda ülkenin her yerinden arayanlar var ama Genel Başkanımdan böyle bir teklif gelmedi.

Ben partiliyim, partimin iktidar olması için bugüne kadar çalıştığım gibi bundan sonra da çalışacağım.

Bana bir görev verilirse en iyisini yapmak için  tecrübem ve heyecanım vardır.

Görev verilmese de aynı heyecanla partimin hizmetinde olacağımdan kimsenin kuşkusu olmasın dedi ve konuya noktayı koydu.