Bursa
Parçalı Bulutlu
18.2°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Kılıçdaroğlu: Türkiye gerçeğinde açlık var

Gündem , 12 Ocak 2021 Salı, 12:30

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "CHP olarak ne söylüyorsak yüzde 100 doğrudur, halkın nabzını birebir tutuyoruz. Kısır tartışmaların ülkeye hiçbir şey kazandırmayacağını herkesin çok iyi bilmesi lazım." dedi.

Kılıçdaroğlu: Türkiye gerçeğinde açlık var

PM toplantısı öncesi açıklama yapan Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından başlıklar şöyle:

"Türkiye'de derin bir yarılma var. Erdoğan'a açık çağrı yapıyorum sen yapay gündemlerle bu sorun çözülür diyorsan oturup tartışalım. İşsizliği, yoksulluğu çözeceksen oturup konuşalım. Yapay gündemler ayrı, gerçek gündemler ayrı!

Saray Türkiye'nin gerçeklerinden tümüyle kopmuş vaziyette. AK Parti'ye oy veren, MHP'ye oy veren vatandaşlarımıza sesleniyorum, gün beraber düşünme günüdür.

Ayrıcalığa ve ayrışmaya izin veriyoruz. Çöpten yemek toplayan kadın bizim vatandaşımız, çocuklar bizim çocuklarımız. Asıl görev iktidara destek veren AK Parti ve MHP'ye aittir. Bunların yatacak yeri yok. Sefaletten, açlıktan bunlar sorumlu.

Onlar esnafa gidemiyor biz gidiyoruz, onlar çöp konteynerından yemek toplayanları görmüyor biz görüyoruz. Türkiye'nin gerçek gündemi bu, devleti çürütmeye başladılar.

Türkiye gerçeğinde açlık var"