Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Kimsenin evlenesi yok!

Dünya , 15 Ekim 2020 Perşembe, 10:21

3 bin euro teşviğe rağmen İtalya'da evlenen yok

Kimsenin evlenesi yok!
Dünyanın tamamını etkisi altına alan corona virüs salgınından en çok etkilenen ülkelerden biri olan İtalya, yaralarını sarmaya çalışıyor. İnsan yaşamına büyük zarar veren pandemi, sosyal yaşantıya da büyük darbe vurdu. BBC Türkçe servisinden Övgü Pınar'ın haberine göre İtalya'nın güneyindeki Sicilya adasında evlilik sayısında büyük düşüş yaşanırken bölge yönetimi teşvik için 3 bin euroyu gözden çıkardı.İtalya, corona virüs ile mücadele etmeye devam ediyor.
Corona virüs salgının en başından beri pandemi ile zor bir savaş veren ülkede toplumsal problemler de artmaya başladı.Pandemiden en çok etkilenen ülkelerden biri olan İtalya'da, yönetim bu sefer de düşen evlilik sayısını arttırma çabasında.

Yapılan araştırmalara göre özellikle geçtiğimiz kıştan bu yana başta Sicilya olmak üzere pek çok bölgede evlilik oranları bir hayli düşmüş durumda
Bunda kuşkusuz pandemi sürecinin neden olduğu belirsizlik atmosferinin de payı büyük.
Yaşanan bu olumsuz durum karşısında Sicilya Bölge Yönetimi, evlilik oranını arttırmak için bir teşvik bütçesi oluşturdu.Teşvik bütçesi 3.5 milyon eurodan oluşuyor.
Sicilya Bölge Yönetimi bu süreçte insanları evliliğe teşvik etmek için her çifte 3 bin euro yardımda bulunacak.Bölge yönetimi "evlilik ikramiyesi" olarak isimlendiriyor.

Öte yandan yapılan bir diğer araştırmaya göre pandemi sürecinde düğünlerde çok sayıda iptaller de yaşandı.