Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

KIZILORDU, BŞB desteği ile Bursa'yı fethetti

Gündem , 12 Ekim 2021 Salı, 10:27

Beğeni&yorum - Osman Gürçay

KIZILORDU, BŞB desteği ile Bursa'yı fethetti

26 Aralık 2016'da Suriye'de bulunan Rus askerlerine moral vermek amacıyla nedeniyle Kızıl Ordu Korosunun 68 üyesinin de aralarında bulunduğu 93 kişiyi taşıyan Tu-154 tipi uçak, dün Türkiye saatiyle 05.40 sıralarında Karadeniz'e düştüğünde, dünyanın yaşayan en değerli müzik markalarından birinin yok olduğunu düşünüp üzülmüştüm.


Marka sağlam olunca, efsanenin küllerinden yeniden nasıl doğduğuna dün akşam Nilüfer Podyum Park'ta Kızıl Ordu Korosu ve Haluk Levent ile Cumhuriyet şarkıları konserinde tanık oldum.

Konser başlamadan önce sahneye çıkan Haluk Levent onların önünde şarkı söylemenin en büyük hayali olduğunu, bu efsane konserin organizasyonunu yaptığını, ancak müzik şöleninin küçük bir parçası olduğunu büyük bir tevazu içinde altını özenle çizerek dile getirdi.

Koro sahneye çıktıktan sonra bizi bizden aldı ve müzik okyanusunda yüzen bir tekne içinde dev ekranlarda işlenen temalar eşliğinde uzak diyarlara götürdü.

Haluk Levent'te aralarda söylediği Cumhuriyet marşları ve finalde söylediği İzmir marşı ile kendi ifadesiyle muradına erip Kızıl ordu solisti oldu.

Cumhuriyet Bayramı haftasına gireceğimiz bu günlerde bu konserin Büyükşehir Belediyesi desteği ile düzenlenmesi ve BŞB Başkanı Alinur Aktaş'ın final konuşmasında Atatürk ve cumhuriyet kazanımları üzerine vurgu yapması anlamlı oldu.

Halkın oyları ile seçilmiş bir başkanın başka bir düşüncede ve farklı bir ajandası olduğunu düşünmek sadece kendine demokrat olmaktır.

Bu konseri kaçıranlar yenisi için belki de bir asır bekleyeceklerdir.

Bilet yoktu, pahalıydı gibi bahanelerine sığınmak doğru olmaz.

Açık hava konserinde at sandalyeni bir köşeye çimenlerin üzerinde konseri keyifle dinle....

Teşekkürler Haluk Levent!

Teşekkürler Alinur Aktaş!

Aynı gece iki etkinlik vardı.

Demokrasinin en büyük kazanımlarından birisi gizli oy açık tasniftir. Buradan çıkacak sonuçları beğenmeyene kendine demokrat ya da Hayri denir.

Mudanya mütarekesi ve Cumhuriyet Bayramı ile özel bir ay olan Ekim ayı etkinliklerinde bir tarafta KIZILORDU KOROSU ve HALUK LEVENT öte yanda ONUR DURSUN varsa aradaki farkı görmemek için hayırsız olmak gerekir.

Gıybetçi Hayri ve saz arkadaşları bilmiyordur diye yazayım.

Onur Dursun sahne alan rapci Ozbi nin nüfus cüzdanı halidir.

Ama aynı bütçe değil ki diyenlere cevabım şudur; adam ve demokrat olan sponsor bulur. Ayrıca bir kere tamam da her sene adet gibi yapılan SOLO TÜRK uçuşlarının bütçesinin daha az olduğunu düşünmüyorum.