Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Kongreyi ilkinde yapalım

Bursaspor , 22 Ağustos 2020 Cumartesi, 15:31

Kongreyi ilkinde yapalım
Bursaspor’da gerçekten tarihi çok tartışılacak bir olağanüstü genel kurul yaşanacak.

Lig ha başladı, ha başlıyor. Takımdan kiralıkların ve sözleşmesi bitenlerin gitmesiyle birlikte neredeyse yarısı da ücretlerini alamadıkları için takımdan ayrılıp gittiler.
Hatta birçok oyuncu ise, alamadıkları ücretleri konusunda TFF aracılığı ile kulübe protestolarını bile gönderdiler. Antrenmanlara da çıkan birkaç futbolcu yasal sürenin dolmasını bekliyorlar.

Belki onlardan bu ayın sonunda takımdan ayrılacak ve geçen sezon olduğu gibi alt yapımızdaki oyuncularla yine lig mücadelesine başlayacağız.

Çok sıkıntılı bir durumun içerisinde Bursaspor.

Belkide, tarihinin en kara sezonunu geride bıraktı. Personele, futbolculara maalesef maaşları ödenmedi. (Bu olay ilk değildi. Maaş ödememe döneminin Recep Bölükbaşı başkanlığı döneminde başladığını da belirtmekte fayda var. Sonrasında gelen başkanlarda buna uydu.) Uçan kuşa borçlu bir hale geldi yıllar sonra yine.

Çare nedir diyecek olursak;

Pazar günü saat 11.00’da Bursa Büyükşehir Belediyesi Stadı’nda yapılacak olan genel kurula üyelerin fedakarlık yaparak katılmaları gerekiyor.

Başka Bursaspor olmadığını Mesut Mestan yönetimi de nihayet anladı ve sabah saatlerinde genel kurul üyelerine bir duyuru yaptı. Duyuruları şöyle;

“23 Ağustos'ta (yarın) ilk toplantıda çoğunluğu sağlayıp kongremizi gerçekleştirelim. Vakit çok önemli. İlk toplantıda çoğunluğu sağlayamazsak ise; Sayın Erkan Kamat ve ekibini kongrede tek aday olduğundan ve tüzüğümüz gereği başka aday çıkamayacağından dolayı icraatlarını gerçekleştirmek üzere bir an önce görevlerine başlamaya davet ediyoruz. Bu konuda her türlü yetkimizi 30 Ağustos'a kadar kendilerine kullandıracağımızı değerli Bursaspor kongre üyeleri ve Bursaspor camiasına duyuruyoruz.”

Keşke Mesut Mestan ve yönetimi, mali konularda da Erkan Kamat ve yönetimine adaylığı netleştikten sonra tüm gelişmelerle ilgili olarak yeterli bilgileri vermiş olsaydı.
Herkes şampiyon olup Süper Lige dönmenin hesapları içerisinde.

Bu hafta içerisinde yaşanmamasını arzuladığımız birçok olay sosyal medyada gerçekleşti. Bugüne kadar böyle olaylardan zararı gören hepimizin canından çok sevdiği Bursaspor oldu.
Şimdi her zamankinden çok birlik ve beraberlik zamanı.

Siyasilerin terk ettiği, kaderiyle baş başa bıraktığı Bursaspor’u gelin bizlerde kaderine terk etmeyelim ve genel kurulda yerlerimizi alalım.

Çoğunluğun sağlanması, işbaşına gelecek yeni yönetime en azından sorunları aşabilmesi için çok önemli bir hafta kazandıracaktır.

Bunun için haydi hep beraber genel kurula gidelim diyorum.