Bursa
Çok Bulutlu
18.4°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Korkunç olay: Evin penceresinden kesik baş fırlattı

Dünya , 02 Şubat 2021 Salı, 09:49

Fransa'nın Toulon kentinde bir daireden sokağa içinde kesik baş olan karton kutu fırlatıldı. Polis, olayla ilgili 1 kişiyi gözaltına aldı.

Korkunç olay: Evin penceresinden kesik baş fırlattı

Fransa'nın güneyindeki, Akdeniz kıyısındaki liman kenti Toulon'dan, bir evin penceresinden içinde kesik insan kafası bulunan kutu atıldığı haberi geldi.

Fransa'nın Toulon şehir merkezinde bir kişi evinin penceresinden sokağa içinde kesilmiş insan başı bulunan kutu fırlattı. Yoldan geçenlerin kutuyu fark etmesinin ardından polise ihbarda bulunuldu. Olay yerine çok sayıda polis ve özel harekat timi sevk edildi. Bölgeyi güvenlik kordonu altına alan ekipler, daireye operasyon düzenledi.

Polisin kısmen kordona aldığı şehir merkezinden gelen ilk görüntülerde üniformalı polis, makineli tüfekli SWAT timleri ve askerlerin bir apartmanın alt katlardaki dairelerinin pencerelerine baktığı, bölgeyi güvenliğe almak için binalara girip çıktığı gözlendi.

Ardından Fransız polisi, operasyonun tamamlandığını ve elit taktik birimi RAID tarafından bir kişinin gözaltına alındığını duyuran tweet attı.

Olayla bağlantılı olduğu düşünülen 1 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınan adamın eski bir asker olduğu öne sürülürken, öldürülen adamın ise evsiz bir kişi olduğu iddia edildi. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, gözaltına alınan adamın psikolojik testler için hastaneye sevk edildiği belirtildi.

Polis kaynakları, kutuda bulunan başın gece bu dairede kalan iki evsizden birinin kafası olabileceğini söyledi.