Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Koronavirüs, yerli aşı, fahiş fiyatlar! Gözler Kabine Toplantısı'nda

Gündem , 11 Ekim 2021 Pazartesi, 08:08

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplanıyor. Artan koronavirüs vakaları, yüz yüze eğitimin vaka artışlarına etkisi ve eğitimde alınabilecek önlemler masada olacak. Toplantı gündeminde fahiş fiyat denetimleri ve ekonomi başlığı da var.

Koronavirüs, yerli aşı, fahiş fiyatlar! Gözler Kabine Toplantısı'nda

Koronavirüs salgınında vakalar azalmıyor, yüz yüze eğitimin vaka artışlarına etkisi ne durumda, işte tüm bu başlıklar cumhurbaşkanlığı kabinesinde değerlendirilecek.

Koronavirüs salgınında gelinen son durum Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın kabineye yapacağı sunumda olacak. Hastane doluluk oranları ve aşılamada gelinen son durum hakkında kabineye bilgi verecek. Yüz yüze eğitimin vaka artışlarına etkisi, okullarda alınacak ek önlemler de masada olacak. Toplantıda ayrıca kısa süre içinde acil kullanım onayı alması beklenen yerli aşı Tukovac çalışmaları da değerlendirilecek

Toplantının gündeminde ekonomideki gelişmeler de var. Fahiş fiyatlarla mücadelede atılan adımları yapılacak yasal düzenlemeler. Tarladan vatandaşa giden süreçlerin düzenlenmesi de gündem başlıklarından gıda enflasyonu ve fahiş fiyatlarla mücadeleye ilişkin atılabilecek adımlar da kabine üyelerince değerlendirilecek.

Kabinede Yunanistan ile devam eden istişafi görüşmeler, hem İran hem de ırak ile geçtiğimiz hafta yapılan istişari görüşmeler de ele alınacak. Afganistan'da Talibanı'ın yönetime gelmesi sonrası iki ülke arasındaki ilişkiler de masada olacak.