Bursa
Parçalı Bulutlu
16.2°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Koronavirüsü yenen hemşire: Hala nefes almakta zorlanıyorum

Sağlık , 08 Mart 2021 Pazartesi, 12:29

Kayseri Şehir Hastanesi'nde koronavirüs ile mücadele ederken koronavirüse yakalanıp 2 ay süren tedaviyle sağlığına kavuşan hemşire Rukiye Arık, "Hastalığı yenmeme rağmen nefes almakta zorlanıyorum hala" dedi.

Koronavirüsü yenen hemşire: Hala nefes almakta zorlanıyorum

Kayseri Şehir Hastanesi pandemi servisinde görev yapan hemşire 2 çocuk annesi Rukiye Arık (42), geçen yıl Kasım ayında koronavirüse yakalandı.

Arık, 2 ay süren tedaviyle hastalığı yenip, görevine döndü. Arık, hastalığın çok zor geçtiğini anlatarak, "Testim pozitif çıktıktan sonra 3 hafta hastanede tedavi edildim. Nefes almakta çok zorlanıyordum. Halen hastalığı yenmeme rağmen nefes almakta zorlanıyorum. Arkadaşlarım ve doktorlarımız bana yeniden nefes almayı öğrettiler. Nefes almanın ne güzel olduğunu yatarken öğrendim. Kimse 'bana bir şey olmaz' demesin. Herkes mesafe kuralına uymalı ve maskesini takmalı. Benim hiçbir kronik hastalığım yoktu. Ben hastanede ve evde zor bir dönem geçirdim. Bu koronavirüs döneminde çok gözyaşı döktük. Hasta olan meslektaşlarımız birbirlerini tedavi etti" dedi.