Bursa
Parçalı Bulutlu
5.8°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Kubilay ve yönetim

Bursaspor , 01 Ağustos 2020 Cumartesi, 14:07

İstanbul’un Bursaspor’u sevmeyen bir kanalı var.

Kubilay ve yönetim
Hani içerisinde Bursa’da Olay Medya’da birlikte çalıştığım isimde olmasına karşın, nedendir bilinmez, civcivin çıktığı yumurta kabuğunu beğenmemesi gibi onlarda Bursa ve Bursaspor’u nedendir bilmiyorum sevmezler.

Hani Metin Korkmaz abisine gösterdiği duygusallık nedeniyle ekranlarda savunan, Bursaspor’un konuşulduğu anlarda bile önemli bir haberim var diyerek, Adana Demirspor’u öven Beşiktaşlı muhabirin görev yaptığı kanal.

Geride bıraktığımız sezonun başında yaşanan bir transfer haberi vardı.

Bursaspor’u çalıştıran Fransız Paul Le Guen, Fransa 2. Ligi’nde yer alan Le Havre AC takımını çalıştırıyor. Le Guen Bursaspor’da birlikte çalıştığı isimlerden Ertuğrul Ersoy ile Umut Meraş’ı da transfer etmişti.

Sonrasında Fransız teknik adam, bizim bir türlü görmediğimiz bir yönüyle Kubilay Kanatsızkuş için kulübün kapısını çok çaldı. Hatta 750 bin Euroluk teklifini 850 bin’e çıkarttığını duymuştum.

Ancak Başkan Mesut Mestan takımın şampiyonluk yarışında olunması nedeniyle bu teklifi geri çevirmişti.

Meşhur kanal yeniden, eskimiş olan bu haberi ısıtıp sunmaya başladı.

Bu haber sonrasında bakıyorum da bütün Bursasporlular Kubilay’ın gitmesi yönünde hem fikir olmuşlar. Ancak bu arkadaşımız gidecekte aylardır alamadığı maaş ve transfer taksitlerini kim ödeyecek onu yazmıyorlar.

Mesut Mestan, geldiği günden bu yana hiç ödeme yapmamıştı.

BURSASPOR’U OYALAMAYIN

Mesut Mestan, bayram sonrası kararını vereceği söylemiş.

Bence, vakit geçirmeden kararını vermesi, Bursaspor’un geleceği açısından gerçekten çok önemli.

Çünkü Bursaspor’un kaderine terk edildiği, siyasetin bile ters eliyle ittiği, sonrasında yalnızlaştırıldığı kulübün önünde bulunan bir problemdir. Çünkü, Timsah’ın içerisinde bulunduğu açmazdan çıkıp yeniden Süper olabilmesi için ses getirecek bir yönetime ihtiyacı var.

Bursa olarak bunu gerçekleştirmek zorundayız.

Hiç kimsenin geri adım atmadan aday olacak yönetime sahip çıkması şart diye düşünüyorum.

ALİ AY YANILTMACASI

Bursaspor’da, üyeliği genel kurulda oy birliği ile alınan eski başkanlardan Ali Ay’ın yeniden başkanlığa talip olacağı iddiaları, Bursaspor düşmanı olan isimlerin, kulüp içerisinde kaos yaratmak için çıkartıldığını düşünüyorum.

Bursaspor’un her zamankinden çok destek ve birliğe ihtiyacı olduğu şu günlerde, tek yumruk olup, kaostan beslenen insanlara karşı çıkması şart.

Birlik olursa, ben Bursaspor’un Süper Lige yükseleceğine gerçekten inanıyorum.