Bursa
Çok Bulutlu
25.2°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Kuzeniyle evlenmek istemedi! Ömrü bir çiftliğin bahçesinde korkunç şekilde son buldu

Dünya , 11 Haziran 2021 Cuma, 16:50

İtalya'da yaşayan Pakistan asıllı 18 yaşındaki Saman Abbas isimli kız en son 1 Mayıs tarihinde babası Shabbar'ın çalıştığı çiftlikte görüldükten sonra kendisinden bir daha haber alınamadı. Bir ay sonra ise genç kızın cinayete kurban gittiği ortaya çıktı. Saman Abbas, kuzeni ile evlenmeyi reddedince akrabaları tarafından vahşice katledilmiş.

Kuzeniyle evlenmek istemedi! Ömrü bir çiftliğin bahçesinde korkunç şekilde son buldu

En son çiftliğin güvenlik kamerasında görünen Saman için, polis çalışma başlattı. Soruşturma sonunda Saman'ın zorla kuzeni ile evlendirilmek istendiği, kabul etmeyince babası, annesi Nazia Shaheen, amcası Hasnain Danish, kuzenleri Nomanulhaq Nomanulahq ve Ijaz Ikram tarafından öldürülüp çiftliğin arka bahçesine gömüldüğü ortaya çıktı.

Cinayeti inkar eden anne ve baba Pakistan'a kaçarken kuzen Ijaz ise Fransa'ya kaçtıktan sonra polis tarafından yakalanıp İtalya'ya teslim edildi. Cinayette parmakları olan diğer kişiler ise aranıyor.

Savcılık Saman'nın geçen Ekim yaında Pakistan'da bulunan bir akrabası tarafından evlendirilmek istendiğini kabul etmeyince ailesi tarafından tehdit edildi.

Bunun üzerine kadın sığınma evine kaçtı. Nisan ayında kendisine ait bazı resmi belgeleri almak için eve geldi. Aile bu sırada kendisini öldürme planları yaptı. Amcası, anne ve babası için Pakistan'a gitmeleri için uçak bileti aldı.

Polis ekipleri güvenlik kamerası görüntülerinde Saman'ın kuzenleri are Hasnain, Nomanulhaq ve Ijaz'ın ellerinde kürek ve mavi torbalar ile çiftliğin arkasında yürürken güvenlik kamerası görüntülerine ulaştı.

Saman, öldürülmeden önce erkek arkadaşına ailesinin kendisini öldürme planları yaptığını söyledi. Erkek arkadaşı sevgilisinden haber alamayınca polise haber verdi.

Polis, Saman'ın anne ve babasının kızlarını amcası ve kuzenlerine teslim ettiğini amca ve kuzenleri kendisini öldürdükten sonra çiftliğin arka bahçesine gömdüklerini söyledi.

Olaydan sonra İtalya'da bulunan İslami gruplar, yaptıkları açıklamada dinde zorla evlilik olmadığını açıklayıp olayı kınadı.